Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

“Skandināvijas kausā” dominē norvēģi

Redakcija

Autors • 09.02.2012.

“Skandināvijas kausā” dominē norvēģi
Burtu lielums

Trešdien un ceturtdien Madonā jau otro gadu pēc kārtas slēpošanas un biatlona sporta bāzē „Smeceres sils" norisinājās „Skandināvijas kausa" posms.

„Smeceres sila" trase sacensību dalībniekus sagaidīja ar saulainu dienu un distanču slēpošanas disciplīnām ļoti piemērotiem laikapstākļiem.
Arī Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, atklājot „Skandināvijas kausa" posmu, atzina, ka daba ir parūpējusies par labākajiem laikapstākļiem, kādus vien sportisti un trases sagatavotāji varēja vēlēties.
– Novēlu visiem Madonā veiksmīgi aizvadīt abas sacensību dienas un no pilsētas aizbraukt ar pozitīvu emociju guvumu, – atklāšanā sportistus uzrunāja Andrejs Ceļapīters.
Latvijas Slēpošanas savienības prezidents Vairis Brīze savukārt slēpošanas sacensību skatītājiem atgādināja, ka viņiem ir iespēja vērot augstas raudzes sportistu sniegumu.
– Uz Madonu ir atbraukusi Skandināvijas distanču slēpošanas elite, kas faktiski ir arī pasaules elite. Mūsu sportistiem tā ir ļoti laba iespēja mēroties spēkiem ar Skandināvijas labākajiem slēpotājiem, – uzsvēra Vairis Brīze.
Sacensību pirmajā dienā distanču slēpotāji piedalījās sprinta disciplīnās. Dāmām slidsolī bija jāveic 1,2 km gara distance, bet kungiem – 1,7 km. Kā jau bija prognozējams, nopietnākā cīņa izvērsās Skandināvijas sportistu starpā, lai gan arī citu valstu sportisti centās iekost „ziemeļniekiem". Prieks, ka viņu vidū bija arī viens no madoniešiem.
Kopumā kungiem sprinta disciplīnā piedalījās 80 dalībnieki, kas pārstāvēja astoņas valstis, tostarp 15 Latvijas sportisti. Kaut gan šis ir lielākais Latvijas pārstāvju skaits, kāds līdz šim piedalījies „Skandināvijas kausā", vietējo sportistu īpatsvars bija mazāks nekā pērn. Daļēji to var skaidrot ar salīdzinoši augsto dalības maksu. Tiesa, šoreiz dominēja nevis kvantitāte, bet kvalitāte, jo minēto 80 sportistu vidū augsto 29. vietu izcīnīja madonietis Rolands Pužulis, kas pat ir specializējies nevis distanču slēpošanā, bet biatlonā. Šī ir augstākā vieta, kādu Latvijas slēpotājiem „Skandināvijas kausā" līdz šim ir izdevies izcīnīt. Trasē Rolands devās ar pēdējo, 80. numuru, taču uzrādīja 20. labāko rezultātu un izcīnīja tiesības startēt ceturtdaļfinālā (tajā piedalījās labākie 30 sportisti), vienlaikus no tā izstumjot citu Latvijas sportistu Arvi Liepiņu, kam līdz Rolanda Pužuļa startam bija 30. labākais rezultāts. Ceturtdaļfinālā Rolands gan bija spiests atzīt pārējo piecu sava brauciena konkurentu pārākumu un kopvērtējumā ierindojās 29. vietā. Kā pēc finiša atzina pats sportists, viņam nedaudz pietrūcis pieredzes. 29. vieta ir nesusi pirmos divus punktus Latvijai „Skandināvijas kausa" kopvērtējumā vīru konkurencē, un arī viņa rezultāts kvalifikācijā, kas deva 74,93 FIS punktus, ir labākais Latvijas slēpotāju sasniegums sprintā.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.02.2012.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS


OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px