4. februārī Madonas pusē bija sabraukuši autofotoorientieristi uz šā gada pirmajām sacensībām. Neraugoties uz auksto laiku, pie „Smeceres kroga" uz starta stājās 47 komandas no visas Latvijas. Šīs sacensības sniedza iespēju dienas laikā izbraukāt un ieraudzīt interesantākās un skaistākās vietas Madonas un Jēkabpils novada apkārtnē.
Autofotoorientēšanās ir orientēšanās sacensības visai ģimenei ar vieglajiem auto. Lai piedalītos, nepieciešams tikai auto, vismaz divi braucēji, fotoaparāts, karte, labs noskaņojums. Sacensību laikā dalībnieki pēc kartes un fotogrāfijām meklē skaistākās, interesantākās Latvijas apskates vietas. Viņiem jāatrod kartē atzīmētie kontrolpunkti un tur jānofotografējas. Par katru atrasto kontrolpunktu komanda saņemt noteiktu punktu skaitu. Uzvar tas, kurš ir savācis vislielāko punktu skaitu.
Sestdienas rītā termometra stabiņš rādīja vairāk nekā -30 grādu. Bet arī lielais sals nebija aizbaidījis dalībniekus. Kā izteicās daži tālākie dalībnieki, viņi cēlušies jau pulksten 5.30, nesuši ārā no siltā dzīvokļa akumulatoru un darbinājuši savu auto, lai tikai paspētu nokļūt uz sacensību starta vietu Madonas novada „Smeceres krogā".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.02.2012.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ
AUTORA foto