6. februārī sākas konkurss 9.-10. klašu skolēniem „Ecosolis – par ilgtspējīgu būvniecību", kur galvenais uzdevums būs uzcelt zebrai māju. Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu izpratni un interesi par ilgtspējīgu būvniecību.
– Konkursu „Ecosolis" jau otro gadu organizē Ērgļu arodvidusskola sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Ilgtspējīgas būvniecības padomi. Pagājušajā gadā konkursa nosaukums – „Ekomājām – par energoefektīvu un ekoloģisku ēku" (www.ekomajam.lv), – „Staru" informē Ērgļu arodvidusskolas projektu vadītāja Inese Olte. – 2011. gada janvārī Rīgas Zoodārzā nodega zebru māja, tāpēc šogad konkursa galvenais uzdevums būs jaunas zebras mājas maketa veidošana pēc ilgtspējīgas ēkas principiem – ilgtermiņā laba un ērta māja visiem – ēkas lietotājam, ēkas apsaimniekotājam, videi un sabiedrībai. Tas arī skolēniem būs interesantāk, nekā gatavot, piemēram, vienkārši siltinātas sienas fragmentu, kā tas bija pagājušajā gadā. Konkursa dalībnieku darbus apkoposim un idejas iesniegsim Rīgas Zoodārzam. Ja runā par konkursa mērķi, gribu uzsvērt, ka ilgtspējīgi procesi atmaksājas ilgstošā laika periodā, tāpēc svarīgi ir skolēnus izglītot. Šī izglītošana par ilgtspējīgu būvniecību atmaksāsies tajā mirklī, kad skolēns, piemēram, pēc 10 vai 20 gadiem pats vēlēsies būvēt savu māju un aizdomāsies par savulaik šajā konkursā iegūtajām zināšanām, reāli šīs zināšanas mēģinās pielietot praksē. Ja šādu konkursu mums izdotos sarīkot regulāri, tad noteikti mēs iegūtu daudz vairāk šādi domājošu cilvēku.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.02.2012.
Autore: BAIBA MIGLONE