Ērgļos rit gatavošanās Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādei, kas šogad norisināsies no 10. līdz 11. februārim.
Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Ērgļu novada domi Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādi rīko jau astoņpadsmito reizi.
Skolēni tradicionāli sacentīsies sešos ziemas sporta veidos: distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā un slidošanā. Sacensības kamaniņu sportā noritēs no 8. līdz 10. martam Siguldā.
Par to, kā rit gatavošanās Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādei, stāsta Ērgļu vidusskolas direktore Inese Šaudiņa: – Sākusies brīvprātīgo gidu apmācība, kurā iesaistās skolēni no 6. līdz 12. klasei. Ar gidiem strādā Maruta Muravska no LOK un Ērgļu vidusskolas skolotāja Indra Rone. Pavisam apmācībās piedalās ap 80 gidu un tiesnešu palīgu, katrs tiek apmācīts, kā veikt uzticētos pienākumus. Viņi iesaistās brīvprātīgajā darbā Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes laikā – palīdz Ērgļos iebraukušajām skolu komandām orientēties sacensību vietās, tehniskie darbinieki piedāvā dalībniekiem tēju, kurina ugunskurus, piegādā sekretariātā sacensību rezultātus, piegādā prezentāciju materiālus, palīdz dalībniekiem atrisināt kādas neskaidrības.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.01.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto no arhīva