Jau pavisam drīz – 4. februārī – „Smeceres krogā", Madonas novadā, tiks dots starts aizraujošām autofotoorientēšanās sacensībām „Madona-Jēkabpils". Sacensību galvenais uzdevums – pēc organizatoru izsniegtās kartes un fotogrāfijām atrast un nofotografēties pie interesantākajiem šī reģiona apskates objektiem, veikt tajos kādu uzdevumu un savā kontrollaikā pēc 7 stundām sasniegt finišu „Ķirsona muižā" pie Viešūra ezera.
Autofotoorientēšanās kā sacensības sevi piesaka jau ceturto sezonu. Šajā laikā dalībniekiem bija iespēja papildināt zināšanas par Latvijas vēsturi, dažādu reģionu ievērojamākajiem cilvēkiem, ģeogrāfiju, interesantākajiem tūrisma apskates objektiem, kā arī vienkārši aktīvi pavadīt brīvo laiku, gūt pozitīvas emocijas un saņemt ne ar ko nesalīdzināmu adrenalīna devu.
Autofotoorientēšanos var salīdzināt ar pazīstamo „slēpņošanu". Tikai šajā gadījumā navigācijas iekārtu izmantošana nav atļauta – lai atrastu fotografējamo objektu, jāpaļaujas tikai uz savām orientēšanās spējām, loģiku, prasmi lasīt parasto ceļu karti un komandas darbu.
Tā kā sacensību organizatori kopš pagājušā gada pavasara par savu dzīvesvietu ir izvēlējušies Ļaudonas pagastu un grib kļūt par šī reģiona patriotiem, 2012. gada pirmo posmu tika nolemts rīkot tieši dzimtajā pusē, lai kopā ar sacensību dalībniekiem sāktu iepazīt Madonas apkārtnes interesantākās vietas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.01.2012.
Autore: INESE BIELE,
brauciena koordinatore