– Mani interesē uzzināt, kas notiek ar kultūras dzīvi Cesvaines novadā, jo pēc pēdējā apmeklētā pasākuma – Ziemassvētku eglītes pensionāriem – radās iespaids, ka turpmāk pensionārus paredzēts izklaidēt ar tādu pašu programmu kā padsmitgadniekus. Apmeklētāju bija ļoti maz, to dažu priekšnesumu, kas tika rādīti, starplaikā skanēja bugi, bugi, un šķita, ka tā ir nevis Ziemassvētku eglīte, bet gan diskotēka večiem, – neizpratni pauda Cesvaines iedzīvotājs Arnis.
Atbildi sniedza Cesvaines novada pašvaldības kultūras darba organizatore Kristīne Aumele: – Cesvaines novada pašvaldībā ir notikušas pārrunas, kurās esam nonākuši pie slēdziena, ka radikāli jāmaina gan šī Ziemassvētku, gan citu pasākumu formāts, kas sevi jau ir izsmēluši. Kopīgi līdzdarbojoties, darīsim visu, lai pasākumus uzlabotu un tos pilnveidotu. Pašreiz ir tāda situācija, ka paši seniori-pašdarbnieki Ziemassvētku eglītes pasākumā pensionāriem nāk gan sniegt koncertu – dejot, dziedāt -,
gan atpūsties. Tāpēc no malas apmeklētība ir samērā maza. Uzreiz pēc Ziemassvētku egles pasākuma ar aktīvākajiem senioriem tas tika pārrunāts, manuprāt, vislabākais ceļš, kā sadarboties, būs atrasts. Arī paši pensionāri izteica dažādus ieteikumus, kā pasākumu veidot labāku un piesaistīt vairāk apmeklētāju. Iespējams, būtu nepieciešams apzināt visus vecos ļaudis. Mūsu novads ir mazs, varam piesaistīt skolas jaunatni, kas varētu ne tikai piedalīties pašā pasākumā ar priekšnesumiem, bet arī, piemēram, sagatavot ielūgumus, apstaigāt, apzināt seniorus. Šobrīd pensionāri informāciju par pasākumiem saņem no vietējā laikraksta vai afišām, taču ir izskanējusi atziņa, ka tas vien ir par maz un nesasniedz visu mērķauditoriju.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.01.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA