Daudziem noteikti vēl spilgtā atmiņā palicis pagājušās nedēļas sprādziens dzīvojamajā mājā Madonā. Taču dzīve rit tālāk, un arī Rēzeknes ielā 10 aktīvi tiek veikti demontāžas darbi, lai neiebruktu ēkas bojātā daļa un saimnieki drīzumā varētu atgriezties savās mājās – nesabrukušajā daļā.
Kā pastāstīja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, sākumā domāts, ka gruvešu demontāžu varētu veikt pagaidu algoto darbu programmas ietvaros. Taču, konsultējoties ar speciālistiem, nonākts pie slēdziena, ka apstākļi ir pārāk bīstami, lai darbus varētu uzticēt neprofesionāļiem.
– Ja pie darba būtu ķēries nezinātājs, visdrīzāk, mājas nesabrukušajai daļai tiktu nodarīts kaitējums vai, nedod Dievs, ciestu paši strādnieki. Tāpat mājas īpašnieki izteica vēlmi, lai vismaz kaut kas no materiāliem demontāžas laikā tiek saglābts. Šābrīža darbos, tātad, paredzēta bīstamo būvgružu novākšana un dzīvojamās ēkas nebojātās daļas savešana tādā kārtībā, lai īpašnieki var atgriezties mājās. Tāpēc tiks nomainītas ārdurvis, ielikti logu stikli, jāmēģina saglābt vienu no ārsienām. Par tālāko atbalstu, ja, piemēram, īpašnieki uzrakstīs iesniegumu par finansiālas palīdzības piešķiršanu, būs jālemj domes sēdē. Lai segtu bīstamo gruvešu demontāžu, tika piešķirts finansējums no Madonas pilsētas brīvajiem līdzekļiem. Pagaidām galīgā summa nav zināma, jo darbi vēl jāpabeidz – tad arī būs skaidra izmaksu galīgā aina, – informēja Guntis Ķeveris.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.01.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto