Vestienas pagasta iedzīvotāji gatavojas pasākumam, kas paredzēts 16. novembrī kultūras namā ar nosaukumu "Mana māja". To atbalsta un sponsorē Vestienas pagasta pašvaldība.
Tas būs kultūras un atpūtas pasākums, kurā viena no daļām būs veltīta māju sakoptības konkursam, tā noslēgumam. Tiks sveikti un sumināti Vestienas sakoptāko māju saimnieki, katram būs godalga par padarīto darbu, tiks demonstrēta konkursa laikā uzņemtā videofilma.
– Būs koncerts, konkurss, filma, izstāde, – par gatavošanos konkursa noslēgumam stāsta Vestienas pagasta lauku attīstības speciāliste Vita Eizentāle. Viņa atgādina, ka gatavošanās sakoptāko sētu konkursam un vērtēšanai sākās jau gada sākumā ar izglītojošām mācībām par daiļdārza plānošanu un veidošanu, augu izvēli, ar Bulduru dārzkopības skolas lektores Anitas Onkeles padomiem un ieteikumiem, ar stādu tirdziņu. Uz Jāņiem, kad dārzi zied pilnā plaukumā, notika konkurss divu dienu garumā, tad tika vērtēta māju apkārtne.
Konkursa žūrija – Ilga Sabitova, Jānis Ogorodņikovs un Viktorija Lāce – katras sētas sakopšanā paveikto vērtēja ar lielu atbildību un raksturoja, saskaitot punktus. Vitas Eizentāles acis uz māju apkārtni nolūkojās caur videokameru, jo viņa filmēja skaistākos stūrīšus, ziedošākās puķes un acis priecējošus daiļdārzus. Pēc Vitas Eizentāles stāstītā, pagastā patlaban notiek arī fotokonkurss "Mājas norāde", un tajā piedalās visi iedzīvotāji. Savukārt, Vestienas pamatskolas skolēni savu māju norādes atveido zīmējumos. Gan fotogrāfijas, gan skolēnu zīmējumu izstāde būs apskatāma pasākumā "Mana māja". Tā dalībnieki varēs balsot par skaistāko skolēnu zīmēto norādi, kā arī smelties interesantas idejas.
Autore: IVETA ŠMUGĀ