Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Skolu pašpārvalžu pieredzes apmaiņa

Redakcija

Autors • 23.01.2012.

Skolu pašpārvalžu pieredzes apmaiņa
Burtu lielums

20. janvārī norisinājās valsts ģimnāziju skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņas pasākums Madonā, ko organizēja Madonas Valsts ģimnāzija (MVĢ). Programma visas dienas garumā paredzēja dažādas aktivitātes, dalīšanos pieredzē, kā arī semināra apmeklēšanu skolēniem, lai pilnveidotu pašpārvalžu turpmāko darbu.

Kā atklāja MVĢ direktore Vanda Maderniece, šāds pasākums ticis rīkots, turpinot sadarbību un aizsāktās tradīcijas valsts ģimnāziju starpā.
– Katrai Valsts ģimnāzijai ir jau tradicionāli pasākumi, uz kuriem tā aicina pārējās valsts ģimnāzijas. MVĢ tādi ir divi – skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņas pasākums un biznesa plānu konkurss, kas notiek pavasarī. Pagājušajā gadā pašpārvalžu apmaiņas pasākumu apmeklēja četras valsts ģimnāzijas, bet šogad pie mums viesojās astoņu skolu pārstāvji. Šajā pasākumā tradicionāli rīkojam arī izglītojošo daļu, kam pieaicinām kādu lektoru. Šoreiz tā bija Solvita Lauka, kas mācīja izmantot spēļu metodi pašpārvalžu darbā. Līdz ar šo semināru norisinājās arī pašu MVĢ pārstāvju vadītas aktivitātes, grupu darbs un pieredzes apmaiņa. Kamēr bērni piedalījās seminārā, skolotājiem bija noorganizēta radošā darbnīca, kurā vienlaikus arī notika sarunas par pašpārvalžu darbu, pieredzes apmaiņa. Esam apmierināti ar lielo atsaucību, dalībnieku skaitu. Jāteic, ka pasākums izdevās, mērķis tika sasniegts, – pēc pieredzes apmaiņas pasākuma secināja Vanda Maderniece. Jautāta, kāpēc ir nepieciešams šāds darbs ar skolēnu pašpārvaldēm, Vanda Maderniece atbildēja: – Skolēnu pašpārvalde ir virzītājspēks skolās, kas atbild par pasākumu izdošanos. Protams, tas nenotiek bez skolotāju līdzdalības, bet skolēniem ir brīnišķīgas idejas, arī organizatoriski viņiem daudz ko var uzticēt. Pašpārvaldes dalībnieki nodrošina saikni starp skolas vadību un pārējiem skolēniem, tāpēc viņi ir tie, kam skolotāji uzticas, viņi nodod informāciju klasēm, kā arī caur viņiem varam uzzināt pārējo jauniešu viedokli. Tāpēc viņi ir jāizglīto, lai sadarbība būtu vēl veiksmīgāka.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.01.2012.

Autore: LAURA VOITIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px