LUBĀNĀ pie pilsētas kluba šodien pulksten 12.30 tiks iedegts ugunskurs, lai kopīgi atcerētos barikāžu laiku pirms 21 gada, kad uz barikādēm Rīgā sabrauca cilvēki no visas Latvijas, arī Lubānas, lai aizstāvētu savas valsts neatkarību.
– Kopā pie ugunskura pulcēsimies jau otro gadu. Tā ļoti lielā mērā ir lubānieša Māra Ezeriņa iniciatīva, kas pats šobrīd ir Zemessardzes 25. kājnieku bataljona seržants, un pasākumā tāpat kā pērngad piedalīsies arī šī bataljona zemessargi, – „Staram" pastāstīja Lubānas kultūras nama direktore Velga Puzule. – Pie mums solījis atbraukt arī publicists, Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns. Sildīsimies pie ugunskura, dziedāsim dziesmas, dzersim tēju un kavēsimies atmiņās, stāstīsim jaunajai paaudzei par vēsturiskajām un dramatiskajām 1991. gada janvāra dienām, kas diemžēl prasīja arī upurus un izdzēsa vairāku cilvēku dzīvību.
Autore: BAIBA MIGLONE