Pirms Ziemassvētkiem ikviens ar lielu entuziasmu dodas lūkot savu eglīti, kas, ienesta mājās un izpušķota, uzreiz rada brīnumainu svētku noskaņu. Taču pēc svētkiem eglīte kļūst apgrūtinoša un lieka, tāpēc nav nekāds pārsteidzošais skats jau jaunajā gadā tās redzēt sakrautas kaudzēs blakus atkritumu konteineriem. Savukārt madoniete VALDA BĒRZIŅA piedzīvojusi iepriecinošu pārsteigumu, kad savai nelielajai eglītei pamanījusi jaunus zaru dzinumus.
Šo eglīti Valda Bērziņa saņēmusi dāvanā uz ziemas saulgriežiem, kas viņai, starp citu, esot vieni no sirdij tuvākajiem svētkiem. Tieši šajā dienā, nevis Ziemassvētkos, mūsu senči svinējuši brīdi, kad saule sāk griezties uz pavasara pusi.
– Eglīti ieliku māla vāzē ar ūdeni, pirms nedēļas jau gribēju eglīti mest ārā, jo svētki pagājuši, bet pamanīju, ka uzplaukuši zaļi pumpuriņi. Tik skaistu eglīti, kas izrāda savu „dzīvotgribu", taču nevar mest ārā. Nezinu, kādi apstākļi ietekmējuši egli dzīt jaunos zaru dzinumus – siltā ziema vai atrašanās uz kādas āderes, vai vienkārši veiksmīga apstākļu sakritība -, bet tā izskatās ļoti skaisti. Arī dzīvoklis man nav netipiski silts, tajā valda tāda pati temperatūra kā vairumā dzīvokļu. Domāju, ka turpināšu tik liet klāt ūdeni vāzē un turēt eglīti, cik vien ilgi varēs. Diez vai izdosies iestādīt šo eglīti, ja neizdzīs saknes – nav dzirdēts par šādiem gadījumiem, – pastāstīja Madonas pilsētas 2. vidusskolas skolotāja Valda Bērziņa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.01.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto