19. janvārī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu pārvaldes Madonas klientu apkalpošanas centrs rīkos bezmaksas semināru par fizisko personu mantiskā stāvokļa un iepriekš nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumu Saieta laukumā 1, 3. stāva zālē, pulksten 11.
Jaunais likums par vienreizējo mantiskā stāvokļa deklarāciju paredz, ka par izmaiņām arī jāinformē iedzīvotāji, līdz ar to Madonas klientu apkalpošanas centrs drīzumā uzsāks semināru ciklu. Apmeklētāji būs gaidīti uz tikšanos Madonā (19. un 27. janvārī), Ērgļu saieta namā (25. janvārī), Vestienas pagasta pārvaldes ēkā (25. janvārī). Semināri turpināsies arī februārī, turklāt VID Madonas klientu apkalpošanas centra darbinieki ir gatavi doties un informēt par jauno likumu arī pēc uzaicinājuma.
– Daudziem šķiet, ka jaunais likums uz viņiem neattiecas, jo viņiem jau nav tik daudz skaidras naudas, kas jādeklarē. Taču runa ir arī par noteiktas summas hipotekārajiem kredītiem, zemesgrāmatā nenostiprinātiem īpašumiem, lauksaimniekiem piederošiem lieliem ganāmpulkiem, kapitāla daļām un tamlīdzīgi – situāciju ir daudz un dažādas, tāpēc seminārs varētu noderēt lielākam skaitam cilvēku, nekā viņi paši varbūt domā. Tā kā deklarāciju var iesniegt tikai no 1. marta līdz 1. jūnijam un tas ir vienreizējs pasākums, vēlamies, lai cilvēki pirms tam ir maksimāli informēti, kas no likuma uz viņiem attiecas un kas – ne, – uzsvēra VID Nodokļu pārvaldes Madonas klientu apkalpošanas centra Klientu apkalpošanas nodaļas galvenā nodokļu inspektore Līga Īvāne.
Autore: LAURA VOITIŅA