Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Izcirsto koku vietā stādīs jaunus

Redakcija

Autors • 17.01.2012.

Izcirsto koku vietā stādīs jaunus
Burtu lielums

Diezgan neierasti Madonā ir redzēt ielu būvniekus, kas strādā ziemas laikā, kad termometrs sāk rādīt grādus ar mīnusa zīmi. Viens tāds būvnieks ir SIA „Matthai", kas pēdējās nedēļās visai aktīvi nodarbojās ar koku zāģēšanu Blaumaņa ielā, un vēl vakar no laikraksta redakcijas logiem varēja vērot, kā tiek rakti ārā un vesti prom nozāģēto liepu celmi.

Kamēr viena daļa Madonas iedzīvotāju vēl pierod pie jaunā Blaumaņa ielas izskata, citi uztraucas par konkrētu koku likteni. Ļoti tuvu pašreizējai brauktuvei atrodas divi ozoli, kas aug netālu no Madonas autoostas ielas labajā pusē.

Trīsmetrīgas liepas

Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītājs Nauris Volkovs skaidroja, ka minētie koki zāģēti netiks. Viņš pastāstīja, ka bez pārējo koku izciršanas ielas rekonstrukciju tādu, kāda tā paredzēta pēc projekta, īstenot nebūtu iespējams, jo mainās brauktuves novietojums.
– 2008. gadā tika rīkota sabiedriskā apspriešana, kurā tika piedāvāti divi varianti – atstāt brauktuvi tur, kur tā atrodas šobrīd, vai arī novietot ielai pa vidu. Vairāku apsvērumu, tai skaitā ērtākas transporta kustības dēļ, priekšrocības bija otrajam variantam. Sabiedriskajā apspriešanā, ja nemaldos, piedalījās četri iedzīvotāji, no kuriem trīs vai pat visi četri atbalstīja brauktuves pārvietošanu. Vēlāk arī Madonas pilsētas dome, balstoties uz apspriedes rezultātiem, akceptēja šo variantu. Protams, tas nozīmē, ka ir jānocērt vairāki koki, ko būvnieks šobrīd arī ir izdarījis. Tas gan nenozīmē, ka iela pēc rekonstrukcijas pilnībā paliks bez kokiem. Projektā ir paredzēts, ka tiks veidota liepu aleja un Blaumaņa ielā tiks stādītas jau trīsmetrīgas liepas. Koku gan būs mazāk nekā līdz šim. No otras puses, pavirzot brauktuvi uz ielas vidu, mazāk bīstams kļūs Blaumaņa un Rīgas ielas krustojums, kā arī Blaumaņa ielā beidzot būs iespēja apstāties un atstāt savu automašīnu, jo tiks izbūvētas vairākas autostāvvietas, – pastāstīja Nauris Volkovs.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.01.2012.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS


OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px