SAUSNĒJAS pagasta pārvaldes novadpētniecības speciāliste Ilga Kronīte arī šogad jau tradicionāli kopā pulcēs barikāžu dalībniekus.
– Pasākums notiks 20. janvārī pulksten 15. Domājams, ka laikapstākļi atļaus un mēs laukā „Līdumos" pie mūsu muzeja sakursim ugunskuru, kas simboliski atgādinās tās 1991. gada janvāra dienas, kad uz Rīgu devās arī mūsu pagasta iedzīvotāji, lai iestātos par mūsu valsts neatkarību, – „Staram" stāsta Ilga Kronīte. – Parasti jau kopā sanākam krietns pulciņš, klausāmies atmiņu stāstus. Pasākumā piedalās arī pagasta pārvaldes vadītāja Liena Kārkliņa, bet diemžēl tajā visā ir arī kāda skumja nots, jo to cilvēku, kas bija barikāžu aizstāvju rindās, ar katru gadu paliek mazāk. Viņu piemiņai aizdedzam svecītes. Gribētos, lai šo pasākumu vairāk apmeklētu tie, kuri ir dzimuši un uzauguši jau pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, bet laukos jaunu cilvēku paliek arvien mazāk.
Autore: BAIBA MIGLONE