Latvijā līdzās pasei ieviesīs jaunu personu apliecinošu dokumentu – elektroniskās identifikācijas kartes. To paredz Saeimā 12. janvārī trešajā un galīgajā lasījumā pieņemtais Personu apliecinošu dokumentu likums.
Apliecības varēs izmantot kā ceļošanas dokumentu, dodoties uz Eiropas Savienības vai Šengenas zonas valstīm. Par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis jau iepriekš norādījis, ka personu apliecību ieviešana būs ieguvums iedzīvotājiem, īpaši tiem, kuri bieži dodas uz ārzemēm.
Tāpat kā pasi arī personas apliecību varēs noformēt un saņemt jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no personas deklarētās dzīvesvietas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.01.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA