Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Pašvaldību viedoklis par budžeta pieņemšanu.

Redakcija

Autors • 26.10.2007.

Burtu lielums

Trešdien Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja nākamā gada valsts budžeta projektu, kas veidots ar pārpalikumu 1% apjomā un ir izraisījis arodbiedrību asu kritiku par nepietiekami lielajiem algu pielikumiem vairākās no budžeta finansētajās profesijās nodarbinātajiem. Viedokli, kā vērtē valdības rīcību, par prioritāti izvirzot valsts budžeta pieņemšanu, lūdzu izteikt Aronas un Indrānu pašvaldību vadītājus Andreju Piekalnu un Vilni Strautiņu.

Budžetu varētu pieņemt

– Visā tajā sarežģītībā, kādā nonākusi valdība, ļoti iespējams, ka vajadzēja rīkoties tieši tā. Šādā vai līdzīgā situācijā kā A. Kalvīša vadītā valdība, kad tiek aktualizēti visi jautājumi un gandrīz vai visas sasāpējušās problēmas, reti ir nonākusi kāda cita valdība, – uzskata Andrejs Piekalns.

Aronas pagasta padomes priekšsēdētājs atzīmē, ka valdošajai koalīcijai jāsāk šķetināt nebūšanu kamolu, ko paši saritinājuši.

– No šī viedokļa raugoties, valdība, iespējams, rīkojas pareizi, virzot valsts budžeta apstiprināšanu parlamentā. Vismaz dzīve ietu uz priekšu, jo šajā gadā, manuprāt, jau tāpat daudz kas ir nobuksēts, risinot pavisam citas lietas, kuras nebūt nav veicinājušas valsts attīstību, – spriež Andrejs Piekalns, piebilstot, ka pēc budžeta apstiprināšanas gan premjeram A. Kalvītim un valdībai vajadzētu atkāpties.

Protesti nerimsies

– Ja kādam, kā saka, par daudz ir sakāpis galvā, vai tāpēc visiem būtu jācieš? Un ko lai domā par visām tām runām, kas izskan no premjera puses? Ir vienkārši ļoti žēl, ka mūsu valdība tik tālu ir valsti novedusi. Es domāju, valdībai nemaz nav cita varianta, kā atkāpties, jo protesti tik vienkārši nerimsies. Līdz „pilsoņu karam" jau nenonāksim, bet ceturtā Atmoda gan varētu sākties. Jo ātrāk A. Kalvītis atkāpsies, jo labāk būs, – uzskata Vilnis Strautiņš.

Attiecībā uz nākamā gada budžetu Indrānu pagasta padomes priekšsēdētājs atzīmē, ka par budžeta pieņemšanas termiņu var būt viedokļu daudzveidība, bet skaidrs ir viens – tas, ko valdība bija solījusi iepriekš, budžetā ir jāparedz.
– Nevar tā mētāties ar solījumiem vai spriedelēt par trim treknajiem gadiem, ko it kā esam piedzīvojuši. Ja jau šis treknums būtu, tad desmitiem tūkstošu Latvijas pilsoņu nebūtu devušies laimes meklējumos uz Īriju un citām zemēm. Vai filozofēt par to, ka nevajadzējis tērēt pagājušā gada budžeta pārpildi. Kas gan cits, ja ne valdošā koalīcija to sadalīja, turklāt „pēc pareizajām krāsām". Pašvaldības ar nepareizajām krāsām taču papildus nedabūja neko, – uzsver Vilnis Strautiņš.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px