Sestdien, 14. janvārī, Jelgavas pilī notiks biedrības "Zemnieku saeima" rīkotā gada balle.
Tās laikā tiks izvērtēts 2011. gads lauksaimniecības nozarē, kā arī sveikti gada veiksmīgākie jaunie lauksaimnieki – konkursa "Senču aicinājums" uzvarētāji.
Konkursa žūrija ir noteikusi 2011. gada labāko lauksaimnieku, kuru sestdien apbalvos Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete. Pasākumā piedalīsies Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un zemkopības ministre Laimdota Straujuma.
Četrpadsmit jauno lauksaimnieku vidū ierindojusies arī Madonas novada Ošupes pagasta zemnieku saimniecības "Eglītes" saimniece Līga Joste. Ošupes pagasta z/s "Eglītēs", kur Līga Joste dzīvo un saimnieko kopā ar vīru Kārli, meitām Līvu un Tīnu, jau vecmāmiņas laikos bijusi ferma. Arī šobrīd saimniecības specializācijas virziens ir piena lopkopība. Fermā tiek turēts 52 slaucamo govju ganāmpulks, pavasarī, iespējams, to skaits tiks palielināts, jo LAP programmas "Lauku saimniecību modernizācija" ietvaros "Eglītēs" tiek īstenots jaunas fermas celtniecības projekts.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.01.2012.
Autore: INESE ELSIŅA