Ieskatoties katra mēneša ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu sarakstā, redzams, ka trešo daļu reģistrēto pārkāpumu veido braukšana, nelietojot drošības jostas. Nepiesprādzējušies ar drošības jostām automašīnā visbiežāk ir tieši pasažieri un vairums no tiem – aizmugurē sēdošie.
Kā pastāstīja VP Vidzemes reģiona pārvaldes KPB PPN Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Jānis Freijs, drošības jostu nelietošana ir aktuāla problēma, īpaši jau automašīnas aizmugurējos sēdekļos: – Drošības jostas aizmugurējā sēdeklī netiek lietotas tā, kā vēlētos, un tā, lai satiksme būtu droša. Tiek rīkotas satiksmes drošības kampaņas par drošības jostas lietošanu, uzsvaru liekot uz aizmugurē sēdošajiem.
Kopumā gan situācija drošības jostu lietošanā ir uzlabojusies. Statistika rāda, ka ir pieaugums sodīto saistībā par drošības jostu nelietošanu, bet gribu atgādināt, ka tā ir viena no prioritātēm, ko VP iepriekšējos gados izvirzījusi – izskaust šo ieradumu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.01.2012.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ
AUTORA foto