Svētdien, 15. janvārī, pie keramiķa Jāņa Seiksta notiks cikla „Praktiskā dzīves gudrību skola" pirmā nodarbība – keramikas darbnīca „Taisīsim savu podu".
No pulksten 12 līdz 16 ikviens interesents tiek aicināts uz pasākumu cikla „Praktiskā dzīves gudrību skola" pirmo nodarbību – keramikas darbnīcu. Tiksimies keramiķa Jāņa Seiksta mājās Madonā, Dumpu ielā 16, kur viņš iepazīstinās ar darba apstākļiem, cepli.
Ciemojoties pie omulīgā keramiķa, pasākuma dalībnieki varēs iemācīties izgatavot katrs sev saimniecībā noderīgu māla trauku. Ikvienam būs jāiejūtas podnieka amatā, izmēģinot roku māla mīcīšanā, veidošanā, rullēšanā, lipināšanā un pat podnieka virpas darbināšanā. Pieredzes bagātais meistars sekos līdzi, lai visiem dalībniekiem topošie māla trauki izdodas glīti un skaisti. Bērni varēs mēģināt izveidot sev kāda mīļa dzīvnieciņa figūru. Pēc nodarbības izveidotie trauki un figūriņas keramiķa mājās tiks atstāti žāvēšanai, glazēšanai un apdedzināšanai. Pašdarinātie izstrādājumi būs gatavi apmēram pēc divām nedēļām, bet jau nodarbības laikā sarunāsim par ērtāko to saņemšanas kārtību. Lai nodrošinātu patīkamu un ērtu darbošanos, darbnīca tiks vadīta nelielai (7-10 cilvēku) grupai. Dalība pasākumā obligāti jāpiesaka, piezvanot saimniekam. Ja pirmā dalībnieku grupa būs pilna, meistars piedāvās keramikas darbnīcas papildu datumus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.01.2012.
Autore: SANITA SOMA,
Madonas novada pašvaldības
TIC vadītāja
AUTORES foto