Aizvadītajā nedēļā 45 gadu jubileju atzīmēja Madonas bērnu un jauniešu centrs. Tā kā audzēkņiem skatuvisks sarīkojums notika decembrī, šoreiz uz namiņu tika aicināti esošie, bijušie skolotāji un sadarbības partneri.
Slinkot vai garlaikoties nebija lemts – katrā telpā bija ieviesta darbnīca, kur naski jāstrādā: jāieauž grīdceliņā sava krāsa, jāizveido eņģelītis, jāuzraksta, ar ko konkrēti asociējas namiņa kolektīvs, jāiegrebj autogrāfs keramikas šķīvī, jāpapildina aizsāktā ziedu kompozīcija, jāprojektē nama izskats nākotnei. Tikai pēc paveiktā sekoja muzikāli priekšnesumi, runas un uzrunas, dāvanu saņemšana un cienāšanās. Vēl arī kopīgs iestudējums, foto un video pārlūkojums, nemitīgi smiekli, aplausi, jokošanās un draudzīga apcelšanās.
– Kompozīciju gatavojām no simboliskām (45) sastāvdaļām: dažādiem ziediem, lentītēm, dekoratīvajām klūdziņām, – pastāstīja floristikas pulciņa skolotāja Karīna Ravinska. – Gribējām uzburt pavasari, kas vienmēr nāk ar jaunu dvesmu, tāds gaišs, saulains un priecīgs.
– Katrs klātesošais ieauda svītriņu kopējā grīdas celiņā, – komentēja tekstilmākslas pulciņa skolotāja Ērika Tropa. – Auda arī ciemiņi no mūzikas skolas un ģimnāzijas, kas namiņā ieradās rīta cēlienā. Lupatdeķi novietosim pie sienas, lai ikviens, to uzlūkojot, var atcerēties šo jubileju. Manuprāt, iznāks 3 metru garš dekors.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.01.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto