Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pēc nepilna mēneša – Madonā

Redakcija

Autors • 09.01.2012.

Pēc nepilna mēneša – Madonā
Burtu lielums

Pēc nepilna mēneša – 8. un 9. februārī – Madonā, sporta bāzē "Smeceres sils", norisināsies sezonas lielākās un nozīmīgākās sacensības – "Skandināvijas kausa" izcīņas distanču slēpošanā 4. posma sacensības.

"Smeceres silā" – otro gadu

Pavisam mūsu valstī šāda augsta līmeņa distanču slēpošanas sacensības notiks piekto gadu, bet "Smeceres silā" – otro gadu.
"Skandināvijas kausa" organizēšana sākās 2004. gada decembrī, bet Latvijā pirmo reizi viens no šī prestižā kausa posmiem tika noorganizēts 2008. gada janvārī Rīgā, kur noritēja vienas dienas sacensības sprinta distancē.
Kopš tā laika Latvijā otrās spēcīgākās sacensības distanču slēpošanā aiz Pasaules kausa notiek katru gadu. Pēc Rīgas nākamos divus gadus "Skandināvijas kausa" posma sacensību dalībniekus uzņēma Siguldā, sacensības notika Reiņa trasē.
Pagājušajā gadā organizētāja statusā kopā ar Latvijas Slēpošanas savienību veiksmīgi debitēja Madonas novada pašvaldība. 2. un 3. februārī "Smeceres silā" notika "Skandināvijas kausa" 3. posms distanču slēpošanā. Šogad izvēli atkārtoti izraudzīties par "Skandināvijas kausa" norises vietu Madonu lielā mērā ietekmēja "Smeceres sila" slēpošanas bāze, ko pērn augstu novērtēja gan FIS tehniskais direktors Vahur Leemets no Igaunijas, gan sportisti. "Smeceres sila" trases pēc rekonstrukcijas ir ieguvušas jaunu kvalitāti – ir atbilstīgs reljefs, platums, dinamiskie līkumi, kāpumi un nobraucieni. Pērn bija arī sniegiem bagāta ziema, lieliskas trases, kas ļauj spriest par slēpošanas iespējām. Lai gan šogad ir silta ziema, laikā, kad citviet nav sniega, Madonā tas ir. Februāra sākumā sinoptiķi sola salu, līdz ar to vajadzības gadījumā ir iespējas dabiskā sniega segu papildināt ar mākslīgo. Uzceļot "Smeceres sila" kompleksa "Loģistikas centrs" ēku, šosezon sportistiem tiks piedāvāti arī mūsdienu prasībām atbilstīgi sadzīviskie apstākļi. Arī šogad organizatoriskā darba smagumu "Skandināvijas kausa" rīkošanā uzņēmusies Madonas novada pašvaldība, šo sacensību direktora pienākumus atkārtoti ir uzticēts veikt Gunāram Ikauniekam, kura komanda par "Skandināvijas kausa" posma organizēšanu izpelnījās FIS atzinību.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.01.2012.

Autore: IVETA ŠMUGĀ


AGRA VECKALNIŅA foto no arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px