Arī šogad tāpat kā pērn pirmais bērniņš, kas nāca pasaulē Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā, ir puisītis. Vienīgā atšķirība – 2011. gadā pirmais mazulītis atskrēja 2. janvārī, bet šogad – tikai 3. janvāra pašā vakarā – pulksten 23.39.
Mazā Mārtiņa vecāki Liena Valdmane-Girgensone un Zigmārs Girgensons ir skrīverieši. – Tā kā Aizkrauklē dzemdību nodaļa ir likvidēta, izvēlējāmies Madonas slimnīcu, par kuru bija dzirdētas labas atsauksmes. Pirmais dēliņš Emīls, kam ir jau 9 gadi, nāca pasaulē Rīgas Dzemdību namā, bet tādu konveijera variantu kā tur otrreiz negribējās piedzīvot. Madonas slimnīcā pasaulē nākuši arī manas māsas un brāļa bērniņi. Un neesam vīlušies – šeit ir ļoti jauka attieksme, dzemdības pieņēma brīnišķīga vecmāte Lilita Ķaune. Arī tētis šajā nozīmīgajā notikumā bija klāt, – stāsta Mārtiņa mamma Liena.
– Mārtiņš mums ir liels puisis, sver 4570 gramu un ir 59 centimetrus garš (gluži tāpat, kā savulaik es). Tā ka nācās dažas drēbītes sūtīt uz mājām, jo izrādījās par mazām. Prieks, ka mazais ir mierīgs, ļauj arī mammai atpūsties. Gaidām jau to brīdi, kad varēsim doties mājās, kur mūs ar nepacietību gaida lielais brālis. Viņš jau pieteica – tā ka lai būtu brālītis…
Pagaidām gan Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā notiek tāda kā neliela iešūpošanās – līdz vakarrītam pasaulē bija nākuši tikai divi bērniņi – divi puisīši. – Bet tūlīt klāt būs vēl divi bērniņi, – tobrīd, kad gada pirmo bērniņu un viņa māmiņu apciemoja „Stars", sacīja nodaļas vecākā vecmāte Ingrīda Rieba, piebilstot, ka apkopota arī iepriekšējā gada statistika: pavisam 2011. gadā Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā piedzimuši 346 bērniņi – 164 meitenītes (starp tām arī dvīnītes) un 182 puisīši; tas gan ir par 31 bērniņu mazāk nekā iepriekšējā – 2009. – gadā.
Autore: BAIBA MIGLONE
OĻĢERTA SKUJAS foto