Akciju sabiedrība „Pasažieru vilciens" sadarbībā ar Madonas novada pašvaldības tūrisma informācijas centru šoziem iecerējusi organizēt tūrisma vilciena „Sniedziņš" reisus uz Madonu, lai slēpotu un aktīvi atpūstos.
Vilciens „Sniedziņš" no Rīgas stacijas dosies iepriekš noteiktajās sestdienās pulksten 8.29 un galastacijā atgriezīsies pulksten 21.06. Kā informē Madonas novada pašvaldības TIC vadītāja Sanita Soma, šoziem pirmais vilciena reiss uz Madonu bija plānots 7. janvārī, diemžēl ziemai nepiemēroto klimatisko apstākļu dēļ 7. janvāra reiss ir atcelts. Toties reisi 25. februārī un 17. martā ir spēkā. – Ideja par „Sniedziņu" ir noskatīta no kādreiz populārā, bet šobrīd jau vēsturiskā slēpotāju vilciena, kas kursēja maršrutā no Rīgas uz Ērgļiem. Kādreiz tautas ceļojumi ir bijuši modē. Atjaunotais vilciens „Sniedziņš" ir kā turpinājums rudens pusē aizsāktajām „Pasažieru vilciena" tautas ekskursiju tradīcijām. Ziemā vilciens vedīs uz Madonas apkārtni, kas jau vēsturiski ir viens no populārākajiem ziemas atpūtas reģioniem. Vilciena „Sniedziņš" pasažieriem no Madonas dzelzceļa stacijas ir sarūpētas četras ziemas atpūtas programmas, to piedāvājuma klāsts ir plašs, jo tās ietver gan aktīvu atpūtu ar slēpošanu un pārgājieniem, gan klasiskus ekskursiju maršrutus. Ja laikapstākļi būs atbilstīgi, tiks piedāvāta arī papildu programma zemledus makšķerēšanai Kāla ezerā, – stāsta Sanita Soma.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.01.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ