ĒRGĻU arodvidusskola ir saņēmusi Vides un reģionālās attīstības ministrijas finansējumu KPFI projektam „Ērgļu arodvidusskolas dienesta viesnīcas un mācību darbnīcu energoefektīva rekonstrukcija ar pasīvo ēku komponentiem", kā rezultātā tiks nodrošināta kvalitatīva apkure, telpu ventilācija un apgaismojums.
– Renovāciju gaidot, Ērgļu arodvidusskolā pagājušajā gadā tika energoefektīvi nosiltināts kabinets, kas kalpo kā piemērs par dienesta viesnīcas un darbnīcu renovācijas ieguvumiem nākotnē. Pirms mēneša, 21.-24. novembrī, nosiltinātajā kabinetā notika „Passive House Latvija" rīkotais seminārs „Passive class" par ventilācijas sistēmām ēkās, gaisa rekuperācijas iekārtām un to uzstādīšanu. Semināra laikā kabinetā tika uzstādīta mehāniska ventilācijas sistēma, kas garantē izcilu iekštelpu gaisa kvalitāti ar augsti efektīvu gaisa rekuperāciju, – „Staru" informē Ērgļu arodvidusskolas direktora vietniece mācību un audzināšanas darbā Tīna Blūma. – Šobrīd kabinetā nemainīgi ir izcila gaisa kvalitāte neatkarīgi no tur pavadīto stundu ilguma, bez tam energoefektīvā siltinājuma rezultātā tas ir siltākais kabinets visā skolā. Pasniedzēji pēc nostrādātas dienas kabinetā nenogurst, un arī audzēkņiem stundu laikā ir vieglāk koncentrēties un apgūt mācību vielu.
Autore: BAIBA MIGLONE