Ziemassvētki ik reizi atgādina par gaismas cīņu ar tumsu, savukārt savstarpējās attiecībās tie atgādina – gaisma ir jārada pašiem. Tā arī Madonas novadā šogad prieku un patiesas emocijas ienesa koncertakcijas „Ziemassvētku roze" dalībnieki.
Šo koncertakciju jau devīto gadu organizē Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB), savukārt šis bija otrais gads, kad koncerts tika sniegts Madonas zupas virtuves klientiem.
Jau devīto gadu
Sīkāk par koncertakcijas aizsākumiem pastāstīja LELB Diakonijas centra darba koordinatore Madonā, sociālā darbiniece Rudīte Kumsāre: – Pirms deviņiem gadiem mazā lauku draudzē mācītājs Artis Eglītis vēlējās cilvēkiem sagādāt ko skaistu. Tā kā viņš bija pazīstams ar Loriju Vudu, viņš viņu uzrunāja. Tādējādi nokomplektējās pirmā grupa – Lorija Vuda, Ivars Cinkuss un Uģis Prauliņš -, kas sāka koncertēt šajos pasākumos. Drīz vien pievienojās Inita Āboliņa un Normunds Ķietis. Nedaudz vēlāk klāt nāca arī Inga Šļubovska ar kameransambli „Livonija". Šogad šai komandai piebiedrojās Aivars Brīze, Elita Veidemane un vokālā studija „Spārni". Viņu grupas sastāvā ir Sociālās integrācijas aģentūras darbinieki, kā arī cilvēki ar īpašām vajadzībām. Katrs koncerts ir kā dāvana Latvijas novados dzīvojošajiem cilvēkiem Adventa un Ziemassvētku laikā, tāpēc koncerta apmeklētājiem koncerts ir bez maksas. Visas ar koncertu saistītās izmaksas sedz pašvaldība vai vietējie uzņēmēji.
Šis gads koncertakcijā bijis īpašs ar to, ka pirmo reizi uz skatuves tikās visas četras iesaistītās mākslinieku grupas vakara lielkoncertā.
Šoreiz koncertakcijas „Ziemassvētku roze" ietvaros pa dienu Madonas zupas virtuvē viesojusies viena no mūziķu grupām – Inita Āboliņa un Normunds Ķietis no „Lauku muzikantiem". Savukārt pārējās mūziķu grupas uzstājās Bērzaunē, Saikavā un Dzelzavā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.12.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto