ĒRGĻU saieta namā rīt, 23. decembrī pulksten 10.30, Ziemassvētku tirdziņa laikā tiks atklāta ekspresizstāde „Ziemassvētki mājas bēniņos".
– Tā ir dakteres Ainas Braķes ideja, kas tapusi sadarbībā ar Braku muzeju, – „Staru" informē muzeja vadītāja Anna Kuzina. – Gatavojoties Ziemassvētkiem, katrs tika aicināts pārlūkot savus ilgstoši nelietoto mantu kambarus – varbūt tur būs kaut kas „aizķēries" no senākiem un ne tik seniem laikiem par Ziemassvētku tēmu – atklātnes, eglīšu rotājumi, rokdarbi, grāmatas, pašu gatavotas vai pirktas lietiņas – un aiznest tās Ainai Braķei uz slimnīcu vai uz saieta namu, un nu mēs visu bagātību liekam kopā. Daudz materiālu izstādei ir piedāvājusi pati daktere Braķe, arī Veneranda Reine un citi ērglēnieši, ir arī kaut kas no Braku muzeja krājumiem. Domāju, ka mums ir izdevusies jauka izstāde gaidāmo svētku noskaņās, sākot ar pagājušā gadsimta sākumu un beidzot ar mūsdienām – ir gan retro atklātnītes, gan padomju laika kartītes, Dzidras Rinkules-Zemzares zīmētas kartītes. Ir izveidota arī ļoti skaista Betlēmīte.
Autore: BAIBA MIGLONE