Tuvojoties gada nogalei, parasti sākam vairāk izvērtēt, kāds šis gads bijis. Interesējoties par paveikto un aktualitātēm Madonas policijas iecirknī, jāsecina, ka noziedzības līmenis saglabājies iepriekšējā līmenī, bet darbinieku atdeve un darba rezultāti uzlabojušies.
Jau divus gadus Madonas iecirknis ir Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) sastāvā. Reformu laikā diezgan daudz tika samazināts finansējums, tāpat trešā daļa personālsastāva, ir arī problēmas ar degvielu, autotransportu. VP VRP Madonas iecirkņa priekšnieks Vasīlijs Himuļa vērtēja: – Lai gan kolektīvs un iespējas palika mazākas, darba apjoms nemainās, taču darbinieku noslogotība un atdeve ir palielinājusies. Kolektīvs ir labi sastrādājies, kas pozitīvi ietekmē darba rezultātu. Uzskatu, ka ar noziedzību cīnāmies normāli, atklāto noziegumu skaits pēc 1. novembra datiem sastādīja 49% no izdarīto noziegumu skaita, taču praktiski šis skaitlis ir krietni lielāks, jo tas norāda tikai prokuratūrā iesniegtās lietas. Reāli atklāto noziegumu skaits varētu būt ap 70%.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.12.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA