15. decembrī ne vien ar dziesmām un dejām, bet arī jautrām izdarībām, ieskaitot čigānietes rosīšanos un nākotnes pareģošanu, Kusas centrā tika iedegta Aronas pagasta centrālā Ziemassvētku egle.
Tā ir dabiskā egle, kura ar katru gadu aug arvien lielāka. Līdz ar to bez čigānietes norādījuma jau varēja iztēloties, ka spuldzīšu virtenei nākamgad būs vajadzīgs papildinājums.
Kā pastāstīja pagasta pārvaldes kultūras darba organizatore Rudīte Prikule, pie eglītes sanākušos uzrunāja Aronas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Piekalns. Kusas pamatskolas skolēni bija sagatavojuši dzejas montāžu. Ar prieka mirdzumu acīs, vērojot eglīti, pasākumu kuplināja pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis" audzēkņi. Tā kā Ziemassvētki ir budēļos jeb čigānos iešanas laiks, piemēru rādīja čigāniete (Dzidra Petrova), kas ar īpaši sagatavotu datoru zīlēja nākotni. To, kuri gribēja zināt, kas viņus sagaida 2012. gadā, netrūka. Protams, būs daudz jāstrādā, jāmācās, jābūt aktīviem, vispusīgiem, un labi klāsies tiem, kas darba nebīstas.
Autore: IVETA ŠMUGĀ