Uz tradicionālo "Melnās kafijas vakaru" Rīgā, Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, devās arī mūsu novada Degumnieku, Barkavas pamatskolas un Ļaudonas vidusskolas pārstāvji.
"Melnās kafijas vakarā" piedalījās Degumnieku pamatskolas skolēni Elvis Rauza un Jānis Šķēls, Ļaudonas vidusskolas skolēni Lauma Iesalniece un Kalvis Kuprans, Barkavas pamatskolas skolēni Jēkabs Gruduls un Dāvis Naglis. Kopā ar Degumnieku pamatskolas skolēniem bija arī Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls, direktores vietniece audzināšanas jomā Edīte Zaube. Viņi ir arī Oskara Kalpaka piemiņas fonda valdes pārstāvji.
– Dienas programma bija ļoti piesātināta. Pirms pasākuma apmeklējām Brīvības pieminekli un tā pakājē esošo Brīvības pieminekļa Goda istabu. Izdevās uzkāpt līdz Brīvības pieminekļa smailei. Pēc tam devāmies uz Esplanādi pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa. Tur mūs sagaidīja pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda valdes loceklis Mārtiņš Stirāns, kas pastāstīja par Kalpaka pieminekļa tapšanas ideju un tās īstenošanu. Vēl pirms "Melnās kafijas vakara" mums bija arī labi noorganizēta ekskursija, lai skolu jaunieši gūtu priekšstatu par Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA) mācību un sadzīves telpām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.12.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
Foto no pasākuma