Mārcienas pagasta "Celmiņos" līdz ar izrotāto Ziemassvētku vecīša namiņu, spuldzītēm egļu zaros, izpušķoto eglīti un ciemiņu gaidīšanu ir atnācis svētku noskaņojums.
Laikā no 22. līdz 31. decembrim šo noskaņu ir aicinātas izbaudīt gan ģimenes ar bērniem, gan skolēnu un bērnudārzu audzēkņu grupiņas. Iepriekš piesakoties, viesi ir mīļi gaidīti namiņā, kur pie sienām sakārti zāļu tēju pušķīši, bērza slotas un Jāņu vainags, kur par vecajiem laikiem stāsta senas mēbeles un fotogrāfiju albumi, skan mūzika.
Namiņā saimnieko Ziemassvētku vecītis, kas apveltīts ar daudziem talantiem – prot uzdot mīklas un atgādināt ticējumus, cep gardus pīrāgus, cienā ar kūču un piedāvā aromātisku piparmētru tēju. Viņam ir arī daudz draugu – suņi, kaķi, kazas, vistas, pīles, zosis, ko visi, kas vēlas, var apskatīt, paglaudīt un pat mēģināt tiem pielabināties. Ziemassvētkiem veltītajā pasākumā interesentiem tiks piedāvāta arī radoši pārstrādāta pasaka "Kaķīša dzirnaviņas", kopā ar vecīti darbosies arī citi personāži. Kaut gan šogad tā trūcīgāk ar sniegu, prieks nedrīkst būt deficīts, un vecītis to nepieļaus, bet liks darboties tā, lai ir interesanti, lai izdodas saskatīt brīnumaino sev līdzās – dabā, zaļajā eglītē, dzīvajā radībā, ugunskurā un senajās tradīcijās. Pie galda var sasēdināt ap 15-20 cilvēku, arī cienasts solās būt latvisks – miežu putra, mājas pīrāgi, tēja.
– Kāpēc gan svētku noskaņojums ir jāmeklē tikai pilsētās? To var gūt arī laukos, – ir pārliecināts māju saimnieks Oļģerts Riekstiņš, kam ir liela loma noskaņas un noskaņojuma radīšanā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.12.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto