Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Noslēdzas šāgada tirgus sezona

Redakcija

Autors • 12.12.2011.

Noslēdzas šāgada tirgus sezona
Burtu lielums

Pagājušajā sestdienā ar Ziemassvētku tirgu pie izpušķotās lielās egles Saieta laukumā un izgaismotās strūklakas noslēdzās šāgada tirgus sezona pilsētas centrālajā laukumā.

Tā aizsākās ar pavasara gadatirgu „Viss dārzam", turpinājās visu vasaru un rudeni, notika arī tradicionālie Kartupeļu svētki. Nākamais tirgus jaunajā gadā, kā „Staru" informēja Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore Nadežda Seļma, iespējams, notiks jau janvārī un atšķirībā no citiem gadiem līdz pavasarim nebūs jāgaida. Tas būs atkarīgs no tā, vai tam piekritīs Madonas novada pašvaldības domes deputāti.
– Cerams, ka Madonas novada domes deputātu lēmums būs pozitīvs. Šādu vēlmi, lai tirgi tiktu rīkoti arī gada pirmajos mēnešos, pauž daudzi tirgotāji, neraugoties uz to, ka tirgošanos dažkārt negatīvi ietekmē laika apstākļi – lietus, vējš, sniegputenis – un tad tā jāpārtrauc agrāk nekā sākotnēji plānots. Kopumā viņi atzīst, ka braukt un piedāvāt savas preces Madonā ir izdevīgi. Arī šoreiz tirgotāju būtu bijis vēl vairāk, ja ne piektdienas sniegputenis un lielie vēji. Daļa no tiem, kas bija iepriekš pieteikušies, piektdienas vakarā piezvanīja un pateica, ka viņi tomēr neriskēšot un tādā laikā uz Madonu nebraukšot. Tiesa, bija arī tādi, kas, pamodušies trijos naktī un redzot, ka sniegputenis ir pierimis, devās ceļā. Pavisam savu preci sestdien tirgū piedāvāja vairāk nekā simt tirgotāju, – tirgus norisi raksturoja Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore Nadežda Seļma.
To, ka tirgi Madonas pilsētas centrālajā laukumā pašvaldībai atšķirībā no citiem gadiem būtu jārīko arī gada pirmajos mēnešos, „Staram" pauda arī vairāki madonieši, akcentējot, ka tas paver iespēju gan iegādāties ikdienā nepieciešamas lietas, gan nopirkt gardas lietas. Par to liecinot kaut vai visai garās rindas pie gaļas un zivju izstrādājumiem, kas ir pieprasīti, bet kurus lielo cenu dēļ var atļauties iegādāties tikai nelielos daudzumos, toties – katru mēnesi, ja, protams, būtu šāda iespēja.
Par to, ka tirgū ir vērojama pietiekami liela tirgotāju un pircēju rosība, pārliecinājāmies arī mēs, kad sestdien pēc pulksten deviņiem rītā kopā ar fotogrāfu iegriezāmies Saieta laukumā. Iebraukšana tirdzniecībai atvēlētajās vietās un iekārtošanās sākās pēc pulksten 5 (viens tirgotājs ieradās jau iepriekšējā vakarā), un, protams, tirgotāji pircējus gaidīja jau no paša agra rīta. Tiesa, viņi ir novērojuši, ka lielākais pircēju vairums parasti ierodas tā ap pulksten vienpadsmitiem, katrā ziņā deviņi no rīta madoniešiem vēl esot tā kā par agru…
Tradicionāli lielā izvēlē tika piedāvāti gaļas žāvējumi, kūpinātās zivis. Āboli bija nopērkami, sākot no 20 santīmiem par kilogramu. Kas gribēja, tie varēja iegādāties arī kartupeļus, medu, maizi, kazas piena sieru, tāpat dažādus amatnieku izstrādājumus, keramiku, suvenīrus, šalles, cepures, ziemas drēbes, apavus un citas preces. Tika piedāvātas arī līdakas (Ls 2/kg). Iepriekšējā tirgū aptuveni pirms mēneša to piedāvājums bija vēl plašāks – varēja nopirkt patiesi lielas, rekordloma cienīgas zaļsvārces, turklāt par 1,70-1,80 Ls/kg, bet vidēja lieluma līdakas, tāpat kā šosestdien, tika pārdotas par Ls 2/kg.
Savukārt par gaidāmajiem Ziemassvētkiem atgādināja „Ineses piparkūkas no Dobeles". Šoreiz šis ģimenes uzņēmums bija vienīgais, kas tirgū Madonā divās tirdzniecības vietās piedāvāja gardumu, bez kura Ziemassvētkus ir grūti iedomāties.
– Sākotnēji bija plānots, ka piparkūkas pārdos vairāk cepēju, bet vairāki atteicās, kā saka, pēdējā brīdī sakarā ar jau minētajiem laika apstākļiem. Šoreiz madoniešiem bija iespēja novērtēt tikai „Ineses piparkūkas no Dobeles", – uzsvēra Nadežda Seļma.
Vai piparkūkas saistīja pircēju uzmanību un vispār ir vērts mērot tik tālu ceļu, to jautājām dobelniecēm Daigai un Inesei.
– Madonā esam jau bijušas, bet tas notika pirms vairākiem gadiem, kad tirgus vēl tika rīkots laukumā pie dzelzceļa stacijas. Tagad nolēmām atbraukt vēlreiz, informāciju par to, ka Madonā notiek tirgus, uzzinājām internetā, – sacīja dobelniece Daiga. – Pirmās piparkūkas ir jau pārdotas, un gan jau pircēju būs daudz, jo tirgus tikai sācies. Arī cenas mums ir draudzīgas, tās šogad nav celtas.
– Piparkūkas saista tirgus apmeklētāju uzmanību, bet lielākais pircēju vairums parasti uz tirgu nāk pēc pulksten desmitiem, cerams, ka pirks arī mūsu piparkūkas, kuras gan cepam, gan dekorējam paši. Jau gadus piecpadsmit piparkūkas cepam pēc vienas receptes, kuru esmu mantojusi no savas mātes. Katrs var izvēlēties sev atbilstošu piparkūku. Arī to cenas, atkarībā no piparkūkas lieluma, ir pieņemamas, sākot no 50 santīmiem līdz trim latiem. Cenšamies tās piedāvāt par tādām cenām, lai pircējiem būtu izdevīgi arī pirkt, nevis tikai pašiem mājās cept, – atzina dobelniece Inese.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px