Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ideju saimniekošanai netrūkst

Redakcija

Autors • 09.12.2011.

Ideju saimniekošanai netrūkst
Burtu lielums

Ošupes pagasta "Daudzenānu" mājās 2011. gada noslēguma izbraukuma seminārā 8. decembrī pulcējās novadu un pagastu lauku attīstības speciālisti. Mērķis – iepazīties ar Valda Bukeļa saimniekošanas pieredzi zemnieku saimniecībā "Niedres".

Par to, kā veicies gan ekotūrisma, gan dīķsaimniecības un zivju audzēšanas, gan ķiploku stādīšanas "lauciņā", saimnieks prata interesanti pastāstīt, atbildot arī uz daudzajiem jautājumiem. Bijām pārsteigti arī par to, ka, iebraucot šajā viesu mājā, nav jābrien dubļi, bet var staigāt kā pilsētā – pa bruģi.
Saimnieks pastāstīja, ka lauku mājai, ko nopircis, ir 111 gadu un tā ir ar savu auru, kas ir visām īsteni latviskajām celtnēm. Kā sacīja Valdis Bukelis, pirmais, ar ko sāka lauku mājās "Daudzenāni" saimniekot, bija ūdensvada un kanalizācijas izbūve, kur izdevies piesaistīt Eiropas Savienības līdzekļus. Tad sekoja bruģa uzklāšana, kas tika īstenota par SAPARD programmas līdzekļiem pievedceļu izbūvei. Pēc tam – pirts celtniecība un paralēli – dīķa rakšana. Šobrīd uzsākts īstenot jaunu projektu tūrisma tālākajai attīstībai.
Domājot par ekotūrisma piedāvājumu, tiek radīts komplekss, kas sevī ietver viesu māju, ūdenskrātuves, pirti ar kubulu, atpūtas iespēju makšķerējot un ekotūrisma pakalpojumus, kā arī kultūrmantojuma ekspozīciju. Šobrīd jau ir izveidota neliela atpūtas vieta pie dīķa, kas atrodas netālu no Lubāna ezera. Tuvumā nav apdzīvotu māju, tāpēc šajā vietā var justies kā "Dieva ausī". Dīķos ap māju tiek audzētas zivis, vasarā tur var arī peldēties. Ir padomāts, lai zivīm tas netraucētu – vienā pusē var makšķerēt, tur ir izveidotas arī barošanas un ziemošanas bedres 8 līdz 10 m dziļumā, bet otrā – baudīt ūdenspriekus. Pamazām tiek veidots arī 12 m augsts skatu kalns. Vasarā te iespējams vērot apkārtni, dabu, doties izbraucienos ar velosipēdiem, bet ziemā – braukt ar slēpēm.
– Ideju man ir ļoti daudz, un tās reizēm rodas spontāni, – atklāja Valdis Bukelis. Viņa stihija esot viss, kas saistīts ar ūdeņiem. Tāpēc arī pie mājām ir izrakti divi lieli dīķi. Risinājuma variantu izvēlē palīdz arī profesija, jo 25 gadus Valdis Bukelis ir nostrādājis Aiviekstes meliorācijas sistēmu pārvaldē, kā pats saka, par susinātāju. Savulaik mēģinājis audzēt lielogu dzērvenes, bet tikai kādu spaini esot nolasījis.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.12.2011.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px