„Stara" redakcijai šonedēļ piezvanīja laikraksta lasītāja, kas vēlējās paust savu viedokli jautājumā par parakstu vākšanu un gaidāmo referendumu, kurā izšķirsies jautājums par Satversmes grozījumiem un tajos paredzēto divvalodību.
– Šodien Latvijas Radio klausījos raidījumu „Krustpunktā", kur raidījuma vadītājs Aidis Tomsons minēja, ka Vladimirs Lindermans nav Latvijas pilsonis. Man nav saprotams, kā cilvēks, kurš nav Latvijas pilsonis, var vadīt biedrību „Dzimtā valoda", kas vāc parakstus par Satversmes grozījumiem, lai Latvijā ieviestu divvalodību. Tad jau ikviens nepilsonis, iebraucis no svešas valsts, var regulēt mūsu likumdošanu. To var pielīdzināt situācijai, ka manā mājā ienāk svešs cilvēks un sāk mācīt, kā man strādāt un dzīvot. Vēlējos piezvanīt uz raidījumu un paust savu viedokli, lai radioklausītāji dzird, ka visi nav tik dulli, kas klausa katru ienācēju, taču diemžēl tas neizdevās, – pavēstīja zvanītāja.
Viņa arī bija neizpratnē, kādēļ Lindermans tieši Latvijā vēlas krievu valodu padarīt par otru valsts valodu, nevis kādā citā valstī.
– Esmu dzīvojusi pirmās brīvvalsts laikā, kad arī Latvijā bija daudz krievu un baltkrievu, taču tad otra valsts valoda netika pieprasīta un visi dzīvojām saticīgi. Protams, padomju laikā bija gadījumi, kad cilvēki atteicās runāt latviešu valodā, sakot – „es jūsu suņu valodu nesaprotu, runājiet normāli!".
Kādēļ mums šodien ar šāda tipa cilvēkiem būtu jārēķinās? Katrā tautā var atrast gan labus, gan sliktus cilvēkus, taču ikreiz, kad jutīšu, ka sliktais cenšas man sēdēt uz kakla, purināšu to nost. Tā ir jārīkojas arī šoreiz. Pati iešu uz referendumu un balsošu pret otru valsts valodu, – rezumēja zvanītāja.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS