Uz Ošupes pagastu, lai iepazītos ar z/s „Niedres" pieredzi, 8. decembrī dosies novadu un pagastu lauku attīstības speciālisti. Te notiks 2011. gada noslēguma izbraukuma seminārs.
Saimnieks Valdis Bukelis stāstīs par ekotūrisma attīstību, kas sevī ietver viesu māju, ūdenskrātuves, pirti ar kubulu, atpūtas iespēju un ekotūrisma pakalpojumus, kā arī kultūrmantojuma ekspozīciju. Šobrīd jau ir izveidota neliela atpūtas vieta netālu no ezera. Dīķos ap māju tiek audzētas zivis – karpas, līņi u. c., vasarā tur var arī peldēties. Ir padomāts, lai zivīm tas netraucētu – vienā pusē var makšķerēt, tur ir izveidotas arī barošanas un ziemošanas bedres, bet otrā – baudīt ūdenspriekus. Pamazām tiek veidots arī skatu kalns. Vasarā te iespējams vērot apkārtni, dabu, braukt ar velosipēdiem un pat trenēties trasē, bet ziemā – doties lauku vidē ar slēpēm.
Autore: IVETA ŠMUGĀ