Madonas pilsētas domes ārkārtas sēdē deputāti apsprieda arī vairākus informatīvus jautājumus un konceptuāli vienojās par turpmāko rīcību.
Domes galvenā speciāliste izglītības un ārējo sakaru jautājumos Solvita Seržāne iepazīstināja ar uzsākto Madonas pilsētas sociāli ekonomiskās attīstības programmas 2008.-2015. gadam izstrādi, Madonas vietu Vidzemes plānošanas reģionā un aicināja deputātus aktīvi iesaistīties šajā procesā, nenolikt malā šo projektu, bet gan lasīt, analizēt un nākt klajā ar jauniem priekšlikumiem.
Kā atzīmēja Solvita Seržāne, teritorijas ilgtspējīga un līdzsvarota attīstība iespējama, ja tā balstīta uz visu tautsaimniecības nozaru savstarpēji saskaņotu un integrētu attīstības plānošanu. Policentriska attīstība, sekmējot pilsētu kā reģionu attīstības dzinējspēka potenciāla nostiprināšanu un veidojot pilsētu tīklu, rada priekšnosacījumus līdzsvarotas valsts attīstībai. Līdz ar to pilsētām ir jākļūst par nozīmīgu katra reģiona un visas valsts attīstības virzītājspēku, kura potenciālu, perspektīvo attīstības virzienu un lomu reģiona, valsts un starptautiskā mērogā nosaka attīstības plānošanas procesā, sadarbojoties ar nozīmīgākajiem partneriem, institūcijām, sabiedrību.
Kā viens no instrumentiem policentriskās attīstības sekmēšanai programmēšanas periodā 2007.-2013. gadā tiks ieviesta Eiropas Reģionālās attīstības fonda pilsētvides prioritāte „Policentriska attīstība", kuras ietvaros plānotās atbalsta aktivitātes ir vērstas uz pilsētu kā reģiona attīstības dzinējspēka potenciāla nostiprināšanu, kā arī funkcionālo saišu veidošanos ar piegulošajām teritorijām saskaņā ar integrēto pieeju pilsētu attīstībai.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 23.10.2007.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA