1. decembrī Valmierā, Vidzemes Augstskolas telpās, notiks Vidzemes tūrisma konference, kur piedalīsies arī Madonas novada tūrisma pakalpojumu sniedzēji.
Konferences tēma šogad ir saistīta ar Vidzemes vietu mārketingu un tūrisma klāsteru potenciālu. Konferenci organizē Vidzemes tūrisma asociācija (VTA) sadarbībā ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru (TAVA) un Vidzemes Augstskolu (ViA). Konferenci „Vidzemes tūrisma vietu mārketings, priekšnosacījumi tūrisma attīstībai" atklās pulksten 13 VTA valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts. Par labas prakses piemēriem stāstīs ViA studentu prezentācijas. Piedalīsies Mg. geogr., Tūrisma gidu bakalauru studiju programmas direktors Andris Klepers, pakavējoties pie tūrisma vietu mārketinga, Mg. sc. soc. Tūrisma organizācijas un vadības bakalaura studiju programmas direktore Inese Ebele, kas runās par interneta mārketingu. Starptautisko projektu vadītāja Zane Kalniņa runās par projektiem, kas ir veiksmīgas sadarbības piemēri, kā arī pakavēsies pie mūžizglītības nozīmīguma. Dr. sc. pol., docents, Vidzemes plānošanas reģiona eksperts Visvaldis Valtenbergs raksturos Vidzemes ilgtermiņa attīstības scenārijus. Paredzēts arī darbs grupās, diskusijas par tūrisma vietu mārketingu un klāsteriem. Konferences noslēgumā paredzēta iepazīšanās ar ViA informācijas tehnoloģijām un iespējām tās pielietot tūrismā.
Autore: IVETA ŠMUGĀ