Ar laikrakstu „Stars" sazinājās kāda Jaunās ielas iedzīvotāja Madonā, lai šīs un Blaumaņa ielas iedzīvotāju vārdā uzzinātu, kad šīs ielas beidzot tiks apgaismotas, jo visu rudeni vakaros cilvēkiem mājās jādodas pa piķa melnu tumsu.
– Blaumaņa un Jaunā iela vakaros grimst pilnīgā tumsā, jo nav iedegta pat viena laterna visā šajā posmā. Par Blaumaņa ielu vēl ir saprotams – tur notiek rekonstrukcija, bet kāpēc arī Jaunajā ielā nav nevienas lampas? Brauktuve iet tieši gar dīķi, lai tiktu mājās, ir jāiet gar to. Vakaros taču arī bērni nāk mājās no mūzikas skolas, cik tur vajag, lai pie šīs stāvās dīķa nogāzes nesaredzētu ceļu un iegāztos ūdenī? Šī situācija, izskatās, gan ir izdevīga ceļu policijai, jo vakaros šajā neapgaismotajā posmā tiek apstādināti gājēji un sodīti par atstarotāju nenēsāšanu. Tikām dzirdējuši, ka vienā vakarā viņu ķēriens bijis pat 28 cilvēki. Bet kāpēc neviens nerūpējas, lai pilsētā ne tās mazākās ieliņas būtu apgaismotas? – jautāja sieviete.
Kā izdevās noskaidrot Madonas novada īpašumu uzturēšanas nodaļā, tās vadītājs Aldonis Rībenieks jau vairākkārt būvniekus, darbu vadītājus mudinājis problēmu risināt. Blaumaņa ielā viss ir izbūvēts jau tik tālu, ka atliek vien likt laternu stabus. Attīstības nodaļas vadītājs Nauris Volkovs apliecināja, ka apgaismojuma šajās ielās nav, jo vēl notiek rekonstrukcijas darbi Blaumaņa ielā.
– Tuvākajā laikā – šonedēļ vai nākamnedēļ – apgaismojums Blaumaņa ielā tiks nodrošināts. Tā kā notika būvdarbi, iedzīvotājiem diemžēl kādu laiku bija jāpiecieš šādas neērtības. Rekonstrukcija jau arī ir, kad vecais tiek demontēts, jaunais –
taisīts vietā, bet uzņēmējs solīja drīzumā apgaismes ķermeņus uzstādīt, – komentēja Nauris Volkovs.
Autore: LAURA VOITIŅA