No 17. līdz 19. oktobrim Cesvainē viesojās Igaunijas sadraudzības pilsētas Marjamā (Märjamaa) delegācija. Sadraudzības līgumu starp abām pašvaldībām noslēdza pirms gada – 2006. gada septembrī, tomēr draudzības sākums meklējams daudz senāk.
Tas bija 1994. gadā, tiekoties Marjamā mūzikas skolas direktorei Maiu Linnamägi un Cesvaines jauktā kora diriģentam Egīlam Lipšānam, kuram radās doma sadarboties. Vēlāk viņš igauņu kolēģi iepazīstināja ar Cesvaines mūzikas un mākslas skolas direktori Intu Stieni. Draudzība joprojām turpinās.
Cesvaines delegācija Igaunijā jau ir viesojusies, bet viesu uzņēmēju lomā mūsējie bija pirmo reizi. Viesi Cesvainē iepazinās ar pašvaldības darbu, pilsētas tūrisma objektiem, uzņēmumiem un iestādēm. Viesi pārstāvēja dažādas nozares. Viņu vidū bija skolu, kultūras nama, bērnudārza, sociālā un jauniešu centra vadītāji. Katrs iestādes vadītājs visvairāk vēlējās iepazīties tieši ar tās nozares darbību, kurā viņš pats strādā.
Lielākā daļa igauņu ciemiņu mūsu pašvaldību apmeklēja pirmo reizi. Taču Marjamā pašvaldības vadītājs Villu Karu un mūzikas skolas direktore Maiu Linnamägi Cesvainē viesojušies vairākkārt. Atvadoties no cesvainiešiem, Karu kungs pateicās par uzņemšanu un atzinīgi novērtēja redzēto. Vēlēja draugiem visu ieceru piepildīšanos un atzina: "Mūsu domas plūst vienā virzienā, atrodoties jūsu vietā, daudzās situācijās mēs būtu rīkojušies līdzīgi." Īpaši skaista Marjamā pašvaldības vadītājam likusies Vidzemes daba un Cesvaines neparasti paugurainais reljefs.
Savukārt Cesvaines pašvaldības vadītājs Vilnis Špats, kas trīs dienu garumā atradās blakus viesiem, priecājas, ka viesiem Cesvainē patika un viņi rada personīgus kontaktus un idejas, ko izmantot savā darbā.
Autore: GUNA GRAUDIŅA
AUTORES foto