Sestdien, 26. novembrī, pulksten 18 Lazdonas baznīcā notiks ērģeļmūzikas koncerts.
– Ērģeles ir liela bagātība, tāpēc vēlamies parādīt tās plašākai sabiedrībai, – uzsver Madonas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Hanss Jensons. – Lazdonas baznīcā ērģeles nav lielas, bet tās ir ļoti piemērotas konkrētās baznīcas telpai. Vēlamies parādīt, ka ērģeles var lietot gan kā solo instrumentu, gan liturģijas instrumentu, gan pavadot draudzes dziedāšanu. Pēc koncerta cilvēki varēs apskatīt, kā darbojas ērģeles, kā tās izskatās vizuāli.
Katrs instruments ir ar savu individualitāti un dvēseli. Lazdonas baznīcas ērģelēm ir apmēram 400 stabuļu, instruments šajā dievnamā atvests 1960. gadu sākumā. Ludvigsburgas (Vācija) firmas „E. F. Walcker & Co" 1889. gadā gatavotās ērģeles sākumā kalpojušas Bulduru baznīcā.
– Šīm ērģelēm ir 7 reģistri, instrumentu spēlējot, var dabūt dažādus skanējumus, – pastāstīja draudzes ērģelniece Ilze Tomsone. – Mans darba reģistrs ir flautas reģistrs, kas ir košāks un skanīgāks.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.11.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto