Rudens ievij arvien vairāk pelēko pavedienu, saule ir rets viesis, bet sals jau rītus iekrāso sarmas pārsliņās. Tuvojas ziema, bet Braku muzejam decembris ir Blaumaņa konkursa mēnesis.
Gan septembrī, gan oktobrī uz Brakiem ceļoja skolēnu domraksti. Pamatskolu audzēkņi rakstīja, izvēloties vienu no trim tematiem –
„Muzeja priekšmets stāsta", „Ja es būtu … kāds no R. Blaumaņa tēliem", „Māmiņ, mīļo māmiķīti,/ Nāc un paskaties tu ar…" (R. Blaumanis), bet vidusskolēni – „Ģimenes tēlojums R. Blaumaņa prozā vai dramaturģijā", „R. Blaumanis un laikabiedri", „Ceļš iet caur pasauli uz debesīm." (R. Blaumanis).
Pavisam tika saņemti 207 domraksti. Visčaklākie bija 7.-9. klašu skolēni – 122 darbi, vidusskolu audzēkņiem – 85. Pamatskolēni biežāk rakstīja par tematu „Ja es būtu…", savukārt lielie – „Ceļš iet caur pasauli uz debesīm." (R. Blaumanis).
Plašāk lasiet lakrakstā STARS 24.11.2011.
Autore: ZINTA SAULĪTE,
Braku muzeja speciāliste