Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Priekšā jauna ēra – atkritumu šķirošana

Redakcija

Autors • 23.11.2011.

Priekšā jauna ēra – atkritumu šķirošana
Burtu lielums

Bibliotekāru seminārā 9. novembrī tika pārrunāti arī saimnieciskie jautājumi, proti, par atkritumu apsaimniekošanu Madonas novadā. Tā kā drīzumā tiks apstiprināts jaunais atkritumu tarifs un ekspluatācijā nodota šķirošanas-pārkraušanas stacija Madonā, ar šābrīža situāciju un aktualitātēm klātesošos iepazīstināt bija ieradies SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis.

– Kā daudziem jau zināms, vasarā tika atklāts atkritumu poligons „Dziļā vāda", kas atrodas 60 kilometru attālumā no Madonas, Mežāres pagastā. Kopš 18. jūnija turp vedam sadzīves atkritumus noglabāšanai. Līdz šim ir sanācis vest pa divām mašīnām dienā, ap 400 tonnu mēnesī. Mēs, protams, ļoti priecātos, ja būtu izdevusies sākotnējā iecere un atkritumu poligons būtu Aiviekstes pagastā, kas atrodas aptuveni 30 kilometru attālumā no visiem trim reģioniem, kuri apvienojušies Vidusdaugavas projektā. Taču tika saņemts sešu cilvēku parakstīts iesniegums, ka viņi ir pret šāda poligona būvniecību tik tuvu viņu mājām, lai gan tuvākās mājas atrodas kilometra attālumā no iecerētās vietas. Jebkurā gadījumā, bija jāatsakās no būvniecības.
Kā jau var redzēt pie „Madonas namsaimnieka", šķirošanas-pārkraušanas angārs ir uzbūvēts, patlaban tajā tiek montēta šķirošanas līnija. Pēc pārrunām ar būvnieku, bēdīgi slaveno SIA „CB", ir cerība, ka 17. decembrī stacija būs gatava, lai gan tam bija jānotiek jau 7. oktobrī. Daudzi jautā – kādēļ man būtu jāšķiro atkritumi? Tā kā 2008. gadā ES stājās spēkā jaunā atkritumu apsaimniekošanas direktīva, tā ir saistoša arī Latvijā. Jautājums tikai, kā cilvēki šos noteikumus ievēros, jo jau tagad bieži no iedzīvotājiem dzirdam – man atkritumu nav. Protams, var, piemēram, plastmasas maisiņus sadedzināt, taču tas ir tīrs naftas produkts propilēns –
ātri vien būs jātīra skurstenis, jo no dedzināšanas rodas atlikumi, – norādīja Guntars Dzenis. Viņš arī informēja, ka šobrīd tiek gaidīts iesniegtā atkritumu tarifa apstiprinājums, kā arī rakstīts projekts līdzfinansējuma saņemšanai dalīto atkritumu konteineru iegādei, jo viens konteiners maksā 1500-1700 eiro, un Madonas un Ērgļu novadā būs nepieciešami 36 šādi konteineri.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.11.2011.

Autore: LAURA VOITIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px