Rāms un dzestrs Madonā ienāca 11. novembra vakars. Dažviet pilsētā atmirdzēja svecīšu liesmiņu spīdums, kas liecināja, ka madoniešu sirdīs un prātos tiek godāta Lāčplēša diena un ar to saistītie vēsturiskie notikumi.
Tradicionāli šajā zīmīgajā datumā viskošāk sveces izgaismoja Poruka ielas vecos mūrus. Jau astoto gadu, pateicoties Madonas Grāmatu draugu biedrības iniciatīvai, madonieši Latvijas varoņus piemin tieši šajā vietā. Kā pastāstīja biedrības vadītāja Beāte Ozoliņa, šogad gribētu izcelt to pacilājošo svētsvinīguma izjūtu, ar kādu iestāžu pārstāvji un pilsētas iedzīvotāji izvietoja svecītes visas ielas garumā, izgaismojot visu sarkanbaltsarkanās liesmiņās. Īpašu paldies viņa saka Hipotēku bankas, „Narvesen" veikaliņa, kulinārijas, citu Poruka ielas iestāžu un firmu darbiniekiem, kuri gadu no gada atbalsta un iesaistās Lāčplēša dienas aktivitātēs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.11.2011.
Autore: INDRA VEIPA
INDRAS VEIPAS foto