Aizvadītajā nedēļā nelielas izmaiņas piemeklēja Madonas pilsētas panorāmu – tika demontēts Madonas kultūras nama filiāles kinoteātra „Vidzeme" skurstenis.
Demontāžas darbi gan tālāk par skursteni neies. Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas speciālists Gints Hermanis „Staru" informēja, ka darbi kinoteātrī „Vidzeme" noris saistībā ar Madonas novada iedzīvotājiem jau labi zināmo Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansēto projektu „Energoefektivitātes paaugstināšana pašvaldību ēkās".
Uztic citiem
Atšķirībā no citām pašvaldības ēkām kinoteātrī un vēl trijās ēkās darbus neveic SIA „CB".
– Kinoteātra ēka, kā arī vēl trīs citas ēkas – Biksēres muiža, Bērzaunes pamatskola un Jaunkalsnavas saieta nams – tika izņemtas no to objektu saraksta, kuros darbojas SIA „CB". Uzņēmums kinoteātri nesiltināja, jo līguma noslēgšanas brīdī vēl nebija noslēgts nomas līgums ar zemes īpašnieci; tiesa, vēlāk bija sarežģīti ar būvnieku vienoties, lai tas „Vidzemi" izslēdz no darba apjomiem. Kopumā šo procesu paildzināja juridiskās lietas, un, kamēr tās nebija atrisinātas, darbus nevarēja sākt. Pārējām trim pašvaldības ēkām visām bija kopīga problēma – ēkas ir vecas, un to konstruktīvie bojājumi ir daudz lielāki, nekā tas tika konstatēts iepriekš. Nepieciešamie papildu darbi veidoja vairāk nekā 50% no objektu kopējām izmaksām, līdz ar to juridiski SIA „CB" to nevarēja veikt, un tādēļ tie arī tika izņemti no uzņēmuma veicamo darbu saraksta, – skaidroja Gints Hermanis.
Kā redzams, kinoteātra „Vidzeme" ēkā, kur strādā SIA „Madonas namsaimnieks", kā arī trijās pārējās ēkās darbi jau noris. Gints Hermanis piebilda, ka kinoteātra vizuālais izskats pēc siltināšanas darbiem nemainīsies – vien gaišo ķieģeļu rakstu nomainīs apmetums un nebūs vairs skursteņa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.11.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto