Šonedēļ Madonā norisinājās seminārs – diskusija Vidzemes reģionā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētā reģionu attīstības foruma „Tavā varā!" ietvaros.
Seminārā, ko vadīja žurnāliste Daina Jāņkalne, piedalījās Vidzemes plānošanas reģiona, pašvaldību un uzņēmēju pārstāvji, lai diskutētu par iespējamo pašvaldību un uzņēmēju sadarbību novadu un pilsētu attīstības plānu sagatavošanā un realizācijā, kā arī lai dalītos pieredzē par uzņēmējdarbības vides problemātiku Vidzemes reģionā.
Jārod kopēja valoda
Semināra iesākumā par to, kā pārņemt biznesa plānošanas principus teritorijas attīstības plānošanā, runāja SIA „NK Konsultāciju birojs" projektu vadītājs Gatis Pāvils. Viņš salīdzinoši aplūkoja tos domāšanas modeļus, kas ir uzņēmējiem, veidojot biznesa plānus, un kas – pašvaldībām, izstrādājot attīstības programmas.
– Starp pašvaldībām un uzņēmumiem ir daudz līdzību, kā arī atšķirīgā. Viena no lietām, kas atšķiras, ir darbošanās motivācija. Uzņēmējam primārais ir, realizējot savu ideju, gūt peļņu, bet pašvaldības uzdevums ir, plānojot dažādas rīcības un piesaistot investīcijas, uzlabot iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Būtiski ir uzsvērt, ka uzņēmēji bez pašvaldībām nevar pastāvēt un otrādi, jo pašvaldībai uzņēmēji ir nepieciešami nodokļu nomaksas un darbavietu dēļ, bet pašvaldības uzņēmējiem vajag sakārtotās vides, infrastruktūras un atbalsta dēļ. Pie kļūdām var minēt arī to, ka pašvaldības bieži vien ir neuzņēmīgas pret kritiku. Uzņēmējam nav tiesību nerēķināties ar kritiku, bet pašvaldības reizumis neieklausās iedzīvotāju kritikā, pat tad, ja tā ir pamatota, – norādīja Gatis Pāvils.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.11.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto