Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Atklāta grafikas mākslinieku kopizstāde

Redakcija

Autors • 09.11.2011.

Atklāta grafikas mākslinieku kopizstāde
Burtu lielums

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā līdz decembra vidum skatāma biedrības „Grafikas kamera" sarūpētā izstāde.

Te ir gan biedrības pārstāvju, gan „neatkarīgo" autoru, kas nav kameras biedri, veikums – miniatūras, lielformāta kompozīcijas, dažādu grafikas tehniku piemēri. Varētu domāt, ka izstādei jābūt melnbaltai, bet tā gluži nav – grafiķi izmantojuši arī krāsas, un daudzos darbos ienācis plašs toņu spektrs. Uz zīmējuma balstītie iespieddarbi pamatā ir reālistiski, jaunākās paaudzes grafiķi strādājuši arī abstraktā manierē.
Kā atzina atbraukušie profesionāļi, tik liela kopizstāde grafiķiem Latvijā sen nav bijusi, tā ka notikums tā, pirmkārt, ir pašiem.
Grafikā viss top lēni, taču tas nenozīmē, ka enerģijas lādiņš ir blāvs un klusināts. Rokas pieskāriens turpina emocijas un izjūtas, gala procesā skarot skatītāju sirdis. Izstādes atklāšanā vislielāko cirtienu raisīja tā nežēlīgā prombūtne, ko jutām un vienmēr jutīsim grafiķes Vitas Mālnieces sakarā. Vitai patika teiciens, ka dzīve ir īslaicīga, māksla –
mūžīga (Ars longa, vita brevis est), to tagad pilnībā izbaudām uz savas ādas.
Tas, ko skatītājs ierauga mākslas darbā, ir viņa paša asociāciju ziņā, izstādes atklāšanā vērtīga bija versija, ko papildus atklāsmēm par izliktajiem darbiem sniedza to autori.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.11.2011.

Autore: INESE ELSIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px