Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vēlas, lai tiek atjaunotas publiskās dušas

Redakcija

Autors • 07.11.2011.

Burtu lielums

Pie mums, Jaunkalsnavā, kādreiz bija publiski pieejama duša, kur par nelielu samaksu ikviens varēja nomazgāties. Pēc neilga laika to likvidēja. Cilvēkiem, kuriem mājoklī nav vannasistabas, tas rada problēmas. Kādreiz tika atļauts nomazgāties katlumājā, bet tagad darbiniekiem aizliegts cilvēkus laist mazgāties. Ja reiz iedzīvotājus negrib laist tur, lai atjauno vietu, kur nomazgāties par samaksu, – vēstulē paudis Kārlis no Jaunkalsnavas.

Lūgta iepazīstināt ar situāciju – kāpēc dušas likvidētas un vai plānots tās atjaunot? -, Madonas novada pašvaldības SIA „Kalsnavas komunālais uzņēmums" valdes locekle Vija Kučinska atbildēja: – Kādreiz Jaunkalsnavā bija duša, cilvēki tiešām gāja uz to mazgāties. Tika piemērota samaksa par pakalpojumu Ls 0,50 apmērā, bet tāpat duša visu laiku strādāja ar zaudējumiem. Pamazām arī cilvēki sāka nākt mazāk, jo dušu par brīvu apmeklēt vēlējās visi, bet par nelielu samaksu pakalpojums jau vairs nebija vajadzīgs. Nemitīgo zaudējumu dēļ nesen šī duša tika slēgta. Tāpat kādu laiku Jaunkalsnavas iedzīvotājiem bija iespēja nomazgāties katlumājas dušās, bet tas neatbilst drošības noteikumiem, tāpēc tur dušas jau sen ir likvidētas. Šobrīd ūdens un kanalizācija ir kļuvuši vēl dārgāki, tāpēc maksa par nomazgāšanos būtu augusi līdz aptuveni latam. Esam apjautājuši tuvāko māju iedzīvotājus, kas atzinuši – viņiem pakalpojums par šādu samaksu nebūtu nepieciešams. Domājot par nākotnes plāniem šajā sakarā – teorētiski jau varētu atjaunot dušas, bet, ja uz tām nāks tikai pāris cilvēku, pakalpojums nerentēsies. Ja cilvēki rakstiskā veidā apliecinātu, ka viņiem dušas ir nepieciešamas un tās apmeklēs, piemēram, reizi nedēļā, mēs varētu veidot grafiku un šādu pakalpojumu nodrošināt. Diemžēl pagaidām šis ir vien otrais cilvēks, no kā esmu dzirdējusi ieinteresētību par iespēju nomazgāties publiski pieejamā dušā.
Vija Kučinska uzsvēra, ka dzīvokļos dzīvojošiem Jaunkalsnavas iedzīvotājiem visiem ir pieejams siltais/aukstais ūdens, ir kanalizācija, tātad ir arī iespējas savā mājoklī ierīkot dušu vai vannu. Viņa norādīja:
– Savukārt vēstules rakstītājs dzīvo personīgajā mājā, ko īrē no īpašnieka. SIA „Kalsnavas komunālais uzņēmums" šajā mājā nesniedz nekādus komunālos pakalpojumus – to visu nodrošina īpašnieks. Tādēļ iedzīvotājam būtu jāvēršas pie mājas īpašnieka, lai tas nodrošinātu arī iespēju īrniekiem nomazgāties. Par to privātās mājas īpašniekam tomēr būtu bijis jādomā jau no sākta gala, izīrējot cilvēkiem telpas dzīvošanai.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px