Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Izjūt aptiekas un bankomāta trūkumu

Redakcija

Autors • 02.11.2011.

Burtu lielums

Dzelzavā dzīvoju ceturto gadu. Skaista daba, sakopta apkārtne, labi, atsaucīgi cilvēki. Silti dzīvokļi, sakārtota ūdenssaimniecība. Paldies par to! Bet ir divas lietas, par kurām gribētu parunāt. Varbūt ar avīzes starpniecību, apspriežot tās plašākā lokā, izdosies kaut ko atrisināt, – laikrakstu „Stars" vēstulē uzrunā Dzintra Riekstiņa.

Viņa vērš uzmanību uz problemātiskajiem jautājumiem, ko ar laikraksta palīdzību, iespējams, vismaz izdosies aktualizēt: – Pirmkārt, Dzelzavā nav aptiekas. Cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām nepieciešams regulāri lietot medikamentus. Tuvākā aptieka atrodas Cesvainē. Attālums nav liels, bet brauciens, kaut reizi mēnesī, izmaksā samērā dārgi. Ja gadās kas neparedzēts, steidzams, ir jābrauc vēl. Daudziem tas sagādā neērtības un liekus izdevumus. Otrkārt, Dzelzavā nav bankomāta. Tuvākais atrodas Cesvainē, un atkal rodas tie paši sarežģījumi. Veikalos, protams, var norēķināties ar bankas karti, bet arī skaidra nauda ikdienā ir nepieciešama, piemēram, sabiedriskajā transportā, medpunktā un tamlīdzīgi. Tāpēc vēršos pie bankām, piemēram, „Latvijas Krājbankas", ar lūgumu rast iespēju uzstādīt bankomātu Dzelzavas ciematā, par uzstādīšanas vietu vienojoties ar pagasta pārvaldi, piemēram, pastā, pagastmājā, kultūras namā, kādā no veikaliem vai citur. Man ir dots padoms vākt iedzīvotāju parakstus, bet ceru, ka šos jautājumus pie labas gribas var atrisināt arī bez liekas birokrātijas.
Lūgts komentēt situāciju un nākotnes perspektīvas šo jautājumu risināšanā, Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītājs Elmārs Vaskis atbildēja: – Aptieka mums bija, bet tika likvidēta. Nezinu, kad un vai varēs būt aptieka Dzelzavā, jo tā tomēr ir privāta struktūra, kuras izveidi pagasta pārvalde vai novada pašvaldība nevar ietekmēt. Bez tam aptieku jau nevar atvērt kurš katrs. Par iepriekšējo aptieku cilvēki teica, ka dārga, kas, iespējams, bija mazā apgrozījuma dēļ – aptiekāram bija jāceļ medikamentu cenas, lai varētu izdzīvot. Tā kā Cesvainē ir vairāk iedzīvotāju, arī apgrozība ir lielāka, un aptiekai atmaksājas strādāt.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.11.2011.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px