„… lai lielais darbs uz priekšu tiek." Tā teicis Rainis, un ar šādiem vārdiem varētu aprakstīt arī Mārcienas pamatskolā paveikto Labo darbu nedēļā. Laikā no 17. līdz 21. oktobrim gan skolēni, gan vecāki aktīvi darbojās, lai uzlabotu savu un līdzcilvēku ikdienu.
Katrs par sevi atsevišķi darbiņi nav ne lieli, ne mazi, bet, veikti no sirds un kopā ņemti, veido diezgan noderīgu sarakstu.
Kā pastāstīja Mārcienas pamatskolas direktore Aldona Gudrīte, 1. klases audzēkņi vasarā bija pieteikušies „Labo darbu" projektu konkursā. Tagad viņi jau ir saņēmuši materiālus zinību klases iekārtošanai, kas drīz tiks uzstādīti, tāpēc šajā nedēļā skolēni atbalstīja citas skolas pieteikto projektu, nobalsojot par Aizkraukles skolas sporta inventāra iegādi. Savukārt kopā ar vecākiem no zeķēm un cimdiem tika gatavoti pamikāļi – tārpiņi un dažādi dzīvnieciņi, ar ko rotaļāties Mārcienas pirmsskolas bērniem. Aldona Gudrīte iepazīstināja arī ar citu klašu veikumu Labo darbu nedēļā: – 2. klases audzēkņi vāca un šķiroja makulatūru akcijai „Otro elpu papīram". Tajā Mārcienas pamatskola piedalās jau vairākus gadus, kad savākto makulatūru savāc un, piemēram, pret zīmējamo papīru samaina „Līgatnes papīrfabrika". 3. un 4. klašu skolēni sakopa Aronas upes krastus Mārcienā, 5. klase ar pašu gatavotu cienastu apciemoja divas pensionāres un palīdzēja sakopt māju apkārtni. Bērni ar apciemotajām pensionārēm norunāja nākamreiz tikties pavasarī, jo kundzes ir ļoti jaukas un arī tad viņām noderēs bērnu palīdzība āra darbos. Savukārt 6. un 7. klases bērni cītīgi strādāja, sakopjot Mārcienas pareizticīgo baznīcas apkārtni. 9. klase nokrāsoja pie skolas esošo Mārcienas pagasta autobusa pieturu un palīdzēja labiekārtot skolas un pirmsskolas telpas. Neslinkoja arī pieaugušie – skolas padomes dalībnieki sakopa zaļo zonu ap Mārcienas pamatskolu. Skola tika pie jauniem futbola vārtu tīkliem, par ko īpašu paldies sakām Edgara un Katrīnas mammai Irinai Mihovai.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.11.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
Foto no skolas arhīva