Latviešiem rudens izsenis ir laiks, kad savākt kopā ne tikai kartupeļus, kāļus un citus dārza labumus, bet arī apkopot, rosināt domas jauniem darbiem, jauniem pavasariem. Jau tradicionāli rudens darbu noslēgumā ražas svētkus atzīmē Madonas NVO atbalsta centrā Parka ielā. Tā tas notika arī šogad – 14. oktobrī.
Kā ierasts, ražas svētku košākā rota bija Madonas pensionāru biedrības, Invalīdu atbalsta centra un Represēto biedrības biedru sarūpētā izstāde. Par apbrīnu daudziem, uz galdiem gūla gan krāšņi ķirbju bumbuļi, āboli un ziedi, gan burciņās kārtoti kārumi ziemai. Īpašu interesi klātesošo vidū izraisīja pagaidām par eksotiku uzskatāmā Kanādas zelta mellene un miniatūrs arbūziņš – melotrija. Netrūka arī cidoniju, aso piparu, smiltsērkšķu ogu, krāšņu garšaugu pušķu un cita Madonas dārzos izlolotā.
Kuplais apmeklētāju pulks uz pasākumu bija ieradies ne tikai aplūkot raibo izstādi, bet arī piedalīties Madonas novada nākotnes plānu tapšanā. Tas bija iespējams, pateicoties NVO atbalsta centra projekta „Redzēt tālāk!" ietvaros notikušajā diskusijā „Ideju tirdziņš – ko varam palīdzēt pašvaldībai?".
Ar Madonas novada attīstības programmas 2013.-2020. gadam pamatnostādnēm sanākušos iepazīstināja pašvaldību pārstāvošā Ilona Škinča un attīstības programmas izstrādes vadītājs Juris Jātnieks. Abi runātāji ne tikai klāstīja savu redzējumu tuvākai un tālākai nākotnei, bet ar interesi uzklausīja arī diskusijas dalībnieku idejas un viedokļus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.10.2011.
Autore: INDRA VEIPA
AUTORES foto