Iepriekš jau informējām, ka 13. oktobrī Madonā viesojās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica, lai ar Madonas reģiona darba devējiem stiprinātu sadarbību un iedrošinātu iesaistīties dažādajos NVA īstenotajos pasākumos.
Pagaidām vēl turpinās tādi pasākumi kā darba praktizēšana pašvaldībās ar 80 latu stipendiju, pasākumi noteiktām personu grupām, kā arī pasākumi komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai. Daloties iespaidos par dalību pasākumos noteiktām personu grupām, viena no Madonas reģiona darba devējām uzsvēra, ka sadarbības pieredze bijusi laba. Viņa novērojusi, ka cilvēkiem ar invaliditāti, protams, ir citādāka darba atdeve un veselības problēmas, taču, pateicoties sniegtajam finansiālajam atbalstam, kas paredzēts šajos NVA pasākumos, šis aspekts nav tik problemātisks. Uzņēmēja piebilda, ka šāda nelaime var notikt ar katru, tāpēc arī cilvēkiem ar invaliditāti jādod iespējas. Arī Madonas Invalīdu atbalsta centra vadītāja Lidija Spilberga pateicās par šo pasākumu, kurā turklāt par darbiniekiem tiek maksāts sociālais nodoklis un Madonas novada pašvaldība palīdz ar atvaļinājuma naudas piešķiršanu. Lidija Spilberga piebilda: – Protams, darbinieku atdeve nevar būt tik liela kā citiem, bet šiem cilvēkiem vismaz nav jāiet uz sociālo dienestu pēc palīdzības.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.10.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto